| Bubble13 a întrebat:

ce parere aveti despre romania?

26 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Cea mai oribila tara din europa,cred ca sunt mai destepti aia din africa si mai civilizati.
O tara de manelisti si curve.
O tara fara nici un fel de viitor.
O tara la fel ca,conducatorii ei.
O tara unde au drepturi doar cei care au castigat la loterie prin nastere,nu exista egalitate.
O tara de hoti.
O tara de corputi.

Pot sa scriu un roman intreg, dar asta nu o sa schimbe nimic.
Este doar parerea mea personala, imi cer scuze daca am ranit pe cei patrioti.

| mona a răspuns:

De Romania am o parere buna, ce sa zic doar i tara mea dar am o parere naspa de cei care o domina

| Ichigo a răspuns:

Japonia si China - sec 25
Americile si majoritatea statelor UE - sec 23
Romania - sec 21-22
Tarile Africane -sec 21
Si faza este ca inca nu ne-am oprit din coborat...

| Lummy a răspuns:

Sa nu uitam totusi ca si Romania este o tara...

| Dιєиυтzα a răspuns:

Păi, ce părere crezi că îți faci când vezi?
Bineînțeles că am o părere proastă. România cred că este cea mai rea țară. La noi în țară sunt hoți, oameni fără inimă, prefăcuți. Aproape nimic nu e corect. Pe stradă vezi numai oameni triști, care ar face orice să aibă măcar puțină pâine în casă.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Dιєиυтzα):

Sa nu exageram, da?! In primul rand Romania nu este cea mai saraca tara din Europa, este Republica Moldova sau Albania nu sunt sigura.

| RazOl17 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Atunci e printre cele mai sarace

| Bossulet a răspuns:

Romania este tara mea. Cu bune cu rele e a mea. Imi place, sunt mandru ca sunt roman. In acest moment sunt de parere ca ne meritam soarta. L-am impuscat pe ceausescu care ne dusese pe datorii 0 cu sacrificii da dar A murit cineva de foame, Vedeai atatia cersetori si rromi pe drum? NU dom'le. Stiti cum era cu magazinele? Pe vremea lui Ceausescu erau bani dar nu aveai ce cumpara. Acum ai ce cumpara dar nu ai bani. Si PDL si USL si toti sunt intr-o oala, aceea de hoti si de rromi ordinari. Nimeni din familia mea nu mai voteaza de ceva vreme. Tristul adevar e ca au dreptate Ce, nu mai bine zis, PE CINE sa voteze? UDMR-? Care ne fac in toate felurile si rad de noi tratandu-ne ca pe niste tarfe? Asculta melodia BUG Mafia - bag pl in lume si v-o fac cadou sa vezi ce adevar e acolo. Ma repet sunt mandru ca sunt roman dar ne meritam in continuare soarta pentru ca " am devenit in timp doar niste Oi"

| Bubble13 explică:

Parerea mea e ca conducatorii au stricat-o, tara noastra este f frumoasa dar nu are cine sa o aprecieze si sa investeasca in ea. tara noastra e ca si un pom, cu cat il uzi mai mult cu atat creste mai mare si face mai multe roade, dar data tu nu il uzi, se usuca, la fel ca si tara noastra

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Minunată. Păcat că-i loocuită. Dar nu mai durează mult, emigrăm toți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca nu stim sa o apreciem. Vedem numai partea urata insa nu facem nimic sa o schimbam.
da-mi un vot, te rog! http://www.econcurs.com/concurent-Bratulescu%20Sorina.html

| costiceacristian200 a răspuns:

Eu am o parere buna pentru Romania pentru ca eu nu am vazut niciun hot pe strada mea!

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Romania e in halu care de din cauza europe, le efrica de noi cum s-a intamplat in instorie. rusilor cat o vedeti de puternica le-a fost teaman de romani http://www.youtube.com/watch?v=OveLl3OXSv8

| Adryan_Dan_1991 a răspuns:

Romani sunt curojosi, inteligenti si cu onoare ce neau facut asa slabi e UE. pana sa intram in UE nu am fost asa

| RazOl17 a răspuns:

Nu sunt conditii de viata. De aia sunt in Spania

| RazOl17 a răspuns (pentru RazOl17):

Unde in Spania? ca si eu sunt acolo de 14-15 aniwinking

| razvan1234567898 a răspuns:

Cea mai proasta tara!

| Sp3D a răspuns:

Rahat de Romania
Ambele au litera R
Deci Romania este o bucata buna de rahat de capra de munte Carpatiana

| EyePreciateYou a răspuns:

Pretuiti frumusetea si bunatatea oamenilor din jurul vostru. In caz contrar, raman numai cele precizate mai jos.Totusi, eu merg inainte cu putinul care il ofera aceasta tara.

| Mihai_Raul_Demeter_2000 a răspuns:

Romania este o tara frumoasa doar ca toti plecam din ia daca am ramane an tara noastra ar fi alcumva

| dorinadonis a răspuns:

Cea mai frumoasa tara din lume, plina de traditii si valorii

| Paduraru_Liviu_1988 a răspuns:

România se poate spune ca este cea mai frumoasa tara din Europa, cat despre romani....aici avem o problema laughing)
Avem cea mai corrupta conducere!
Educatia se duce de rapa.
Drogurile au inceput sa fie la moda.
Cititul unui roman, e deja istorie.
Totul e scump...cat despre salarii sa nu mai vorbim.
Ca si turist, sa vizitezi tara noastra este superb, ca si cetacean e un dezastru si sunt complet dezamăgit de toate... mi s-a luat de aceasta tara... de tot!

| Amariei_Radu_1990 a răspuns:

Ce se întâmplă dacă amesteci codeină cu Fanta?

| Ionut_Mit_1983 a răspuns:

Jalnic

| fliscoaie a răspuns:

Am un bmw 330 ci din 2001 si il accelerez si se sufoca motorul ca si cum nu ar avea aer sau benzina. Stie cineva ce problema are?