| Bєshka a întrebat:

Ce pot face sa am chef de citit? Mereu cand vad o carte si trebuie sa citesc imi vine s-o arunc pe geam.Pe maine trebuie sa citesc ceva si parca ceva ma trage inapoi si acel "ceva" cred ca e "lenea".

6 răspunsuri:
| filaret03 a răspuns:

Mda...esti ca mine ai alergie la cartilaughing

| IonutAxi a răspuns:

Alergie la carti ..Nu le mai citi taica. dale in colo laughing

| Bєshka explică:

Dar cum pot scapa de lene?

| Funions a răspuns:

Poti sa apreciezi cititul prin a incepe sa citesti ceea ce-ti place sau sa iti dai seama ce carti preferi.Cauta apoi asemanari intre cartile care te incanta si cele pe care esti obligata sa le citesti.Eu asa am facuthappy
Mult succes si spor la lecturawinking

| luchyanu a răspuns:

Salut!
Iti recomand cu incredere " Winnetou"
de Karl May, are o actiune care te atrage, fiind in prin plan vestul salbatic si actiunile care se petreceau odata acolo, cowboy, banditi etc.
( ps : are 3 parti )

| ThOmAsSsS a răspuns:

Cheful vine citiind... da trebuie sa stii ce sa citesti, asa patesc si eu la unele carti, dar am gasit cateva care sunt interesante, cum ar fi : "Singur pe lume ", " Pe umerii tatei", "Aventurile lui Tom Sawyer "