| codrincodrin a întrebat:

Ce schimbari s-ar produce in viata societatii daca toti oamenii l-ar adora cum se cuvine pe Dumnezeu?

5 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Nu e ca si cum in zilele noastre majoritatea este religioasa... si nu ne-ai spus care zeu, ca sunt prea multi si nu stiu pe care sa-l aleg.

| Robertyz a răspuns:

Fiecare om are dreptul sa creada cum doreste in Dumnezeu ori in oricare alta divinitate. Intrebarea ta pur si simplu a sunat la modul ca cei care nu se duc la biserica in fiecare zi poate din diverse motive...zic si eu...scoala, facultate, munca! inseamna ca nu il adora pe Dumnezeu CUM SE CUVINE! Domnu' meu drag, nu vreau sa fiu nesimtit, insa inainte de a pune o intrebare gandeste de 2 ori si nu incerca sa vrei sa schimbi mentalitatea cuiva!

| codrincodrin explică (pentru Robertyz):

Nu ma gandeam sa schimb mentalitatea sau ceva de genul, doar doream sa aflu si parerea altora, pentru ca am primit si eu acesta intrebare.

| KodrutZ a răspuns:

Pe care dumnezeu? Cum ar veni asta "cum se cuvine"? Poate ca unii l-ar adora prin munca pentru cei din jur, iar altii ar face troite si s-ar inchina la ele toata ziua. Poate ca unii ar zice ca doar ei au dreptate si s-ar apuca sa ii omoare pe ceilalti. In numele domnului, desigur.
P.S. Vezi tzacanitii aia cu statul islamic ce fac. In numele lui dumnezeu.
P.S. 2 Cred ca cel mai de bun simt ar fi ca, in numele lui dumnezo' si intru slava lui, oamenii sa nu uite nici o clipa ca sint oameni si trebuie' sa ii ajute pe cei din jur, nu sa astepte sa pice para malaiata din cer.

| Krusher29 a răspuns:

Cred ca toata lumea ar fi mai inteleapta, mai intelegatoare si nu ar mai fi stres. Toata lumea ar fi mai linistita si nu asa grabita.