| Capriciosa a întrebat:

Ce traditii aveti voi de Craciun?

Răspuns Câştigător
| gabi13579 a răspuns:

Merg la colindat cu mai multi prieteni si in fuctie de cate bancnote strang tot atatea bomboane imi dau parintii dar e tare ca schimb banii in de al de un leu. sau cel ce canta primul din casa colinde pune steaua in varful bradului

5 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

Sarbatorim ca toti.

| ρυƒυℓєтє a răspuns:

Nimic special, poate ca impodobesc bradul de ajun, in 24 thinking

| Xtal a răspuns:

Merg la tara si bunicii mei taie porcu' si cheama 6 vecini si alearga porcu' toata curtea si porcu' guita si gand il prind ii baga cutitu in gat si atunci guita cel mai tare dupa tot sangele se revarsa in canalizare si il afuma si spala.

| oAaaNaa a răspuns:

Traditiile de la mine sunt:
-nu colindam pana la 12:00 (pranz).
-se colinda doar de pe 24 pana pe 31!
-petrecem cu familia
-in dimineata de ajun inmuiem turtele cu miere, zahar si nuci(depinde de preferinte)
-spargem nucile cu bunicii si parintiihee hee
Cam atat'zic'.

| LeahAduRose a răspuns:

Desi nu e deloc traditional romanesc, la noi in familie de Craciun se joaca Monopoly