| D3utzZza a întrebat:

Cine stie niste urari de Paste? Dau Funda.happy Multumesc Anticipat :*

Răspuns Câştigător
| DeeaDeilin a răspuns:

Uite cateva:
Iepurasul nu mai vine, ca nu prea se simte bine!

Cu lumanari aprinse si sufletul curat sa spunem impreuna HRISTOS A INVIAT!

Iepuraşul mustăcios e de Paşte norocos, nu-ţi lasă cadou în ghete, are el alte secrete: pască, oul înroşit, cozonacul, mielul fript şi un Paşte Fericit!

Sper să nu te ocolească iepuraşul nici anul acesta, deşi ştiu că nu ai fost atât de cuminte precum încerci să pari. Paşte Fericit!

M-a contactat iepuraşul şi mi-a zis că eu o să fiu cadoul tău de Paşte. Sunt puţin în dilemă! Ar trebui ca în dimineaţa de Paşte să ajung în gradina ta dar parcă tu nu ai gradină. Să vin pe balcon? Aştept răspuns!

Anul acesta iepuraşul o să vină la tine încărcat cu bunătăţi şi o să-ţi dea plicul cu cei o sută de pupici de la mine.

Cioc! Cioc! Astazi am iesit din ou special pentru tine, sa-ti urez un Paste fericit cu rasete si voie buna.

Iti urez ca anul acesta de Paste, ce nu-ti aduce iepurasul... sa-ti aduca … ajutorul lui!

3 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Fie ca iepurasul sa te viziteze.

| MuffinBlueberry a răspuns:

*Fie ca sfintele sărbători de Paști să vă aducă lumină și liniște sufletească. Să vă vegheze îngerii iertării și păcii și frumoasa primăvară să vă intre în suflet.

*Fie ca sărbătorile pascale să vă găsească alături de cei dragi, în armonie și înțelegere. Să vă bucurați de minunea învierii și a iubirii, să vă intre lumina în case și în viață. Paște fericit.

*Hristos a înviat! Să fiți binecuvântați cu bogăție sufletească, cu iubire și cu speranță. Sărbătorile să vă aducă binemeritata pace și sănătate, dumneavoastră și celor dragi. Paște fericit.

*Sărbători frumoase, căldură și dragoste. Învierea să vă aducă mii de minuni, milioane de bucurii și dragoste infinită. Cu multă prețuire

*Clopotele învierii să vestească o primăvară frumoasă, încărcată de bucurii și de speranțe, energie nouă și lumină caldă. Vă dorim din suflet să aveți parte de minuni și să prețuiți momentele frumoase alături de cei pe care îi iubiți.
*Pomii infloriti, florile proaspat deschise si cantecul zglobiu al pasarilor, cu toate imi soptesc ca a sosit Pastele. Iti simt sufletul cald si aproape cu prilejul fiecarui Pasti, dar si a fiecarei zi din viata.Un Paste fericit!