| Lariii99 a întrebat:

big grin
Am o intrebare:care e diferenta la castile pentru telefon dintre jack 2.5 mm si jack 3.5 mm?
P.S.:Am telefon la care scrie ca are mufa jack 3.5 mm si cand bag castile imi zice:"accesoriu neacceptat". happy

Multumesc anticipat! happy Dau fundita tongue

Răspuns Câştigător
| Gabi7zu a răspuns:

Cum a zis si ecstasy jack`ul de 2.5 mm este mai subtire decat cel de 3.5 mm. acum problema ta ar putea fi urmatoarea: verifica mufa sa vezi cate dungute negre sunt pe ea daca sunt 2 atunci sunetul este redat stereo si castile nu au microfon incorporat iar daca sunt cu 3 atunci, au. de obicei la telefoane se folosesc castile cu 2 dungute pe mufa si asta ar fi problema ta... probeaza casti cu mufa cu 2 dungute sau cu 3 si vezi care din ele merg big grin
P.S. Mufa cu 2 dungute se foloseste de obicei la castile pentru calculatorbig grin
sper ca te-am ajutat tongue

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Ai nevoie de un adaptor 2, 5 mm - 3, 5 mm : http://www.conectica.ro/......tereo.html

| AndreiS25 a răspuns:

Jack de "3.5m" nu am auzit dar am auzit de jack de 3.5mm. Iar diferenta dintre 2.5mm si 3.5mm este de fix 1mm mam ei de matematica copil facut din greseala

| Lariii99 explică (pentru AndreiS25):

Stiu si eu care e diferenta dintre 3.5 mm si 2.5 mm(1 mm). Daca din greseala am uitat un m la mm nu e capat de lume, ti se poate intampla si tie.
Nu stii cati ani am eu, asa-i? Tu la varsta mea nu stiai nici jumatate din cata matematica stiu eu la varsta asta asa ca.

P.S.:Copil facut din greseala esti tu, facut pentru alocatie, vai si amar de tine. Daca nu esti in stare sa dai un raspuns care sa ma ajute, taci din gura....Ai grija cum numesti persoanele, pentru ca la randul tau poti fi etichetat la fel.

| ecstasy13 a răspuns:

Mufa jack de 2.5 mm este mai suptire decat cea de 3.5 mm. si calitate sunetului de asemenea

| PiTbulL26 a răspuns:

Daca ai Nokia e de preferat sa folosesti casti cu 4 dungute negre...acelea sunt castile originale Nokia si iti ofera o calitate a sunetului foarte buna!