| AnMa a întrebat:

Daca vreau sa trimit o scrisoare din Romania in Italia ma costa ceva?
Imi trebuie un timbru special?
Nu vreau decat sa trimit o scrisoare simpla.
Cat ma costa toata "afacerea"?
Imi puteti da mai multe detalii despre modul in care se trimite o scrisoare intr-o tara straina?

Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Acum vreo 5 ani, era in jur de 3 lei toata afacerea. Iti trebuie timbrul ala par-avion, atat. Te avertizez ca mai devreme de 3 saptamani nu o sa ajunga scrisoarea la destinatar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa poti expedia o scrisoare in afara Romaniei, ceri de la posta plic special si timbru special, din cate stiu eu acel timbru se numeste par-avion.
Costul oscileaza undeva pe la circa 6 ron.