| InGERfaraNOr a întrebat:

dati-mi si mi niste idei de o petrecere de halloween pentru copii cu varsta de 12 ani pentru ca anul acesta doamna diriginta m-a pus pe mine sa organizez petrecerea. FUNDAA

Răspuns Câştigător
| Raraa a răspuns:

Http://m.gustos.ro/retete-culinare/cautare?ex=Halloween aici sunt retete si daca nu iti apar, sa scrii halloween la "căutare". http://www.fetelespun.ro/articole/halloween-makeup-recapitulare-alte-idei/ aici sunt articole in care iti arată cum sa te machezi. http://www.unica.ro/......oween.html de aici afli ce vestimentatie trebuie sa ai in seara de halloween. http://www.witchclub.ro/page.php? Idei-de-Halloween. aici gasesti retete, ornamente.Iti iei un dovleac de Halloween si il ciobesti,
desenezi fantome, schelete, etc. pe niste hartii si le decupezi si le dai cu sclipici sa straluceasca si le agati/lipesti pe unde vrei.
pe geamuri poti agata niste carpe rupte/taiate. Poti sa ai aprinse doar cateva lumanari. Daca faci la tine acasa poti sa pui toate pernele in camera respectiva,daca nu i-a niste cearsafuri si cand va fi decat o lumanare aprinsa, lasa geamurile deschise si mai intai prinde cearsafurile de grinzi cu carlige, etc. si vor parea ca sunt fantome.Scobeste un dovleac si fai ochii,gura, nasul, etc. Poti sa rogi pe vreun cunoscut de al tau sa bata in usa din 10 in 20 de minute,in timp ce spuneti povesti de groaza,mancati bomboane,va jucati,etc.Poti sa dai cu pudra de talc pe scaune,pe banci,pe catedra ca atunci cand lumea se va aseza sa se ridice un nor de ceata.Poti sa tragi muzica de halloween,daca ai laptop ia-l si sa va uitati la flme, la, muzica sau la idei de jocuri. Sper ca ti-am fost de folos. funda?