| GaGaholicLittleMonster a întrebat:

Dati-mi si mie idei de hobby-uri! Eu nu imi gasesc vocatia.

21 răspunsuri:
| さいゆき a răspuns:

Pai sa vedem...
Poti incerca: cititul, cantatul la un instrument (chitara), iesitul in oras cu prietenii, fotografia, plimbarile prin tot orasul incercand sa descoperi cat mai multe despre acel oras, pictura, desenul, scrisul de poezi sau povesti scurte, un blog, sa incepi sa creezi bijuterii din plastic (sau ceva de genu asta, mai poti incerca si acele bratari ale prieteniei pe care sa le imparti cu prieteni tai). Cam atat am gasit.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Sunt multe. Majoritatea depind de talentele tale. Niste exemple de hobby-uri ar fi:
-cantatul
-sportul
-desenul
-origamiile
-cusutul
-colectiile
-jocurile pe calculator
-cititul
-dansatul
-actoria
Sper ca te-am ajutat!

| Alexoutza a răspuns:

Pai te poti inscrie la un sport precum:volley, handball etc. Daca totusi nu gasesti nimic amuzant in majoritatea hobby-urilor practicate de restul persoanelor incearca sa faci cate putintel din fiecare...Gaseste talentul si placerea ta! Bafta si multa rabdare, o sa reusesti!:X:X:X

| Flaviius87 a răspuns:

Fa-te blogger! eu imi ocup o parte din timp cu acest blog:
http://trebuie-sa-asculti.blogspot.com/ daca o sa ai nevoie o sa te mai ajut!
Poti de asemenea sa iesi mai des la un bazin de inot, la o sala de fitness, pescuit, scriitor, de ce nu? colectionar (monede, timbre, magneti care se lipesc pe frigider etc.)
Succes!

| xOneTwoThree a răspuns:

Poti in timpul liber sa te dai cu bicicleta, rolele impreuna cu prietenii (primavara, vara si toamna)
Depinde si de timpul tau liberhappy:
Sa facii fotografii cu prieteni
Sa te joci.Sa alergi.
Joc cu carti.
Pe pc.
etcwinking
Funda?puppy dog eyes

| COOLboY a răspuns:

Pictat, cantat, dans, skateboarding, poti face (de exemplu) un blog, citit, concursuri, biciclism, poti sa-ti faci un cont pe YouTube si sa pui videoclip-uri cu tine (sau, dupa username-ul tau, cu monstrii mici), si muuuuuuuuuuuulte altele. "Hobby" inseamna cand faci ceva, ce-ti place. Fa ce-ti place, nu fa ce iti zice un necunoscut, ok? Bafta`! Si sa te distrezi vacanta asta.

COOLboY

| fryekid a răspuns:

Roadeti unghiile!

| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Uite aici, cauta in lista si da click pe unul care iti place http://www.alegeunhobby.com/

| dana_9056 a răspuns:

Pai mie imi place pictura este foarte frumos! funda?

| Doublekillll a răspuns:

Muzica, de pictura, de machete, de un sport, calatoresc sa cunosc locuri noi, sa fotografiezi.

| GeorgianaStefaniaa a răspuns:

Pai uite cateva Hobby-uri: Arhitectura, Balet, Baschet, Biliard, Break Dance, Muzica, Inot, Filme, Fotbal, Pescuit, Pictura si desen, Schi, Sculptura, Skateboard, Salsa, Teatru/Actorie, Tenis
Poate acum iti gasesti vocatia:* p`paawave

| Maraa a răspuns:

Uite aici un site care te poate ajuta :http://www.alegeunhobby.com/
:D

| daydreamer a răspuns:

Poti scrie poezii sau proza; practica un sport-recomand tenisul. Invata sa canti la un instrument. Incearca mai multe si vei vedea care te atrage.

| marcela290 a răspuns:

Poker pe dezbracate, sa-ti petreci timpul alaturi de prieteni, sa stai la o tigare la barfa laughing

| VacutzaRoscata a răspuns:

Toti ti-au scris cam aceleasi lucruri
poti face bratari din ata love struck sunt foarte frumoase si la moda

| UnConTroLLed_6190 a răspuns:

Hobby-uri? Baieti:Football,tennis,ping pong,tennis de camp,hokey,patinaj artistic.
Fete:Tennis de camp,tennis,voley, basket, football(dar foarte rar intalnesti)ping pong...Cam atat stiu.

| CinVasileeee a răspuns:

1. Te naşti obosit si trăieşti pentru a te odihni.
2. Iubeşte-ţi patul ca si pe tine însuţi.
3. Odihneşte-te ziua ca să poţi dormi noaptea.
4. Dacă vezi pe unu' că se odihneşte, ajută-l!
5. Munca înseamnă oboseala.
6. Nu face astăzi ce poţi face şi mâine.
7. Fă cât mai puţin, iar ceea ce ai de făcut fă să facă alţii.
8. Prea multă odihnă nu a omorât pe nimeni.
9. Când îţi vine pofta să munceşti, aşează-te şi aşteaptă să-ţi treacă.
10. Dacă munca înseamnă sănătate, atunci: trăiască boala!
11. Serviciul nu este cârciumă să stai toată ziua în el.
12. La muncă trebuie să te aşezi în aşa fel încât să mai încapă şi alţii

| GaGaholicLittleMonster explică:

Funditaaa nu Fuditzaaa
laughing

| Iulyapusik a răspuns:

Hobby:eu caut trifoi cu 4 foi de la 5 ani, innot schiez si invat engleza. Unii spun ca vocatia tine de o materie de la scoala. dar eu cred ca trebuie sa vina din interiorul tau. Mult noroc in viata si sa ai partre de cele bune :*

| Calarasi_Torturi_1980 a răspuns:

Poti sa gatesti, sa faci o prajitura cand nu ai ce face si te plictisesti. Eu asa ma recreez. Intra pe blogul meu si o sa ma intelegi. TORTULETE.BLOGSPOT.RO

| GMDBPC a răspuns:

Dansul; nu e doar o placere, ci si e bun pentru sanatate