| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! De la o vreme simt ca sunt satula de cartierul in care stau. Mi se pare ca e foarte departe de centrul orasului, parca izolat cumva. Dureaza foarte mult sa ajung oriunde, iar din cauza felului cum blocurile sunt plasate, formand un fel de careu, dau mereu peste vecini cand ies din casa. Mi-e efectiv sila sa ies din casa pentru ca stiu ca va trebui sa salut oameni pe care nu ii suport, dar care nu mi-au facut niciun rau. Cum pot sa depasesc situatia? Cum pot sa ma ' reacomodez ' cu locul? Am trait aici toata viata (18 ani) si momentan nu ma pot muta, din motive evidente.

Răspuns Câştigător
| IIIshaneIII a răspuns:

Dacă sunt babe sâcâitoare enervante care doar vor să te tragă de limbă și suferă de,, săramana,, te cerți cu ele le înjuri etc. Și scapi de ele, eu așa am făcut că altfel nu mai scăpăm de ele

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Salută-i din mers! Așa, greața trece sau nici nu te prinde.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Fi mai indiferenta; iar prin salutul acordat iti/le demonstrezi ca te respecti pe tine si respecti normele de bun simt ale convietuirii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i mai saluta.