| Ashley1211221 a întrebat:

Buna TPU! Deja pun prea multe intrebari, dar sunt foarte curioasa in a-mi rezolva "problemele". Acum vreau sa intreb, avand in vedere ca am scoala dupa-amiaza, iar dimineata invat, cam cat timp ar trebui sa las si pentru alte activitati? Seara si dimineata imi fac temele sau invat, iar dupa-amiaza sunt la scoala. Nu am prea multe de facut in afara de teme si invatat, dar mai practic si alte lucruri. Cum ar trebui sa imi fac un "program"? Daca intelegeti ce vreau sa zic.

Răspuns Câştigător
| Thea01 a răspuns:

Buna! Si eu fac scoala de dupa-amiaza. Un pont pe care ti-l pot da este ca in fiecare seara sa iti faci o lista pe ore cu ce ai de facut a doua zi. Gandeste-te la tot ce ai de facut in saptamana aceea si organizeaza-le pe zile. Sper ca te-a ajutat!

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Într-adevăr școală după-amiază e nașpa rău ( eu am făcut doar dimineața dar se vedea "bucuria" pe fata celor care veneau după-amiază când ieșeam noi de la școală). Cred ca cea mai nimerita chestie pe care o poți face e sa faci ceva de după-amiază după ce ieși de la școală ( nu cred eu ca după școală îți arde ție sa faci teme ca să ai dimineața libera sa ai program de voie. Oricum cu programul asta de școală nu prea ai multe opțiuni și opțiunile cam lipsesc deci oricum ai da-o dimineață sau după-amiază tot pierzi pe o parte, acum na decide-te pe care parte vrei sa pierzi

| aleee5262 a răspuns:

Dimineata te trezesti, mananci, mai repeti cum ai spus tu pentru scoala, pleci la scoala, vi acasa, mănânci și stai macar o ora sa te odihnesti, faci temele care nu cred ca durează mai mult de o ora sau doua iar apoi ai timp sa faci orice (sa desenezi, sa iesi, sa te joci, sa stai pe Netflix idk) apoi seara te uiti la tv si pe la ora 1p sau 11 dormi. Asta era cel putin programu meu inainte (cand aveam scoala pe dupa masa)