| licuricisclipici a întrebat:

doamna de matematica m-a pus sa strang banii pentru culegerea de matematica sem 2 si mi-au dat 5 copii banii iar eu am pierdut acei banicrying nu mai stiu ce sa fac plang in continuu este o suma destul de mare pentru mine 60 leicrying si nu stiu ce vor spune parintii daca aflacrying(

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucrurile astea se mai intampla, dar imi dau seama ca sunt ingrozitoare. Vorbeste cu parintii tai, renunta pentru o vreme la banii tai de buzunar pentru a acoperi pierderea. Toti gresim, toti pierdem cate ceva, nu e un capat de lume.

5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Ai pierdut banii! I-ai stricat pe nu stiu ce rahaturi! Nu mai plange, ca pierzi timpul cu plansul si plansul nu rezolva nimic. Vorbeste cu parintii tai si explica-le fara retineri situatia. Te vor intelege si te vor ajuta sa rezolvi problema. Curaj si bafta!

| usy313 a răspuns:

Eu zic sa le spui parintilor sa te imprumute, alta solutie n'ai! numa daca nu iti da vreun prieten...

| licuricisclipici explică:

Sa stiti ca nu i-am folosit! pur si simplu i-am pierdut ori la scoala ori acasa sau i-a furat unii din colegii meicrying(

| Eliara a răspuns:

Daca ai parinti dinaia care te bate de te omoara daca ei 9 la test atunci iti recomand sa faci in asa fel incat sa se uite de bani aia, daca ai parinti care te inteleg si nu te pedepsesc cand ei un 9 la test atunci le poti spune ca iai pierdut, ce mare lucri? ce o sa-ti faca? Mai mult de o cearta nu are ce

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie neaparat sa le spui adevarul caci te vor ierta cu siguranta.Nu din prima, dar te vor intelege.