| Ioana123454321 a întrebat:

Buna TPU! Duminica (7.08.2022) plec intr-o tabara si stau acolo pana pe 10.08. 2022 adica vreo 3-4 zile=) ce sa-mi iau la mine?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Tricouri, pantaloni, sosete, lenjerie intime, o bluza cu maneca lunga, incaltari adecvate activitatii pe care o faceti. Daca aveti de facut drumetii, bocancii de munte nu trebuie sa lipseasca iar pe langa acestia, ceva de schimb, lejer, adidasi sau tenesi, plus papuci de stat in camera. Mai ai nevoie de prosop, gel de dus, periuta si pasta de dinti, pastile pentru orice eventualitate (no spa, metoclopramid, imodium, saruri de rehidratare, paracetamol, ibuprofen. Asta e un minim esential. Cauta despre si consulta-te cu mama ta in ceea ce priveste pastilele), bandaje, spirt, deodorant, sampon, balsam de buze (ar fi bine cu spf. Iti recomand carmex), crema spf pentru corp si pentru fata (e foarte important sa te protejezi de soare), o sapca/palarie, o lanterna (nu se stie niciodata cand ai nevoie de una), unghiera, forfecuta, cateva pungi pentru pus diverse si lucrurile murdare, o agenda si un pix (poate e nevoie sa notezi ceva), termos (se pastreaza foarte bine apa rece, in cazul in care plecati si faceti drumetii), portofel, chei, buletin (daca ai). Consulta-te si cu colegi si vezi ce isi iau si ei. Distractie placuta!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Farduri, fond de ten, gene false etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Slănină brînza ceapă trebuie sa puti frumos acolo sa i uluiestilaughing Si fasole sa dai gazele rusesti pe c rlaughing

| ReddY25 a răspuns:

Strictul necesar

| Brizbriz a răspuns:

Tot mall-ul... funda?hee hee

| Brizbriz a răspuns:

M-am razgandit, de fapt nu iti trebuie tot mall-ul ci un tanc (rusesc)... MAI MAREhee hee

| Anonimul151 a răspuns:

Chiar nu înțeleg de ce pui această întrebare aici. Noi nu avem de unde să știu de ce lucruri vei avea tu nevoie acolo. Trebuie să îți iei exact ce consideri că ai nevoie

Lucruri pentru igienă
Tricouri de schimb
Pantaloni
Hanorace sau Bluze cu maneca lunga în cazul în care te duci într o zonă în care e mai rece
Medicamente dacă ai nevoie
Eventual un trening
Și bani de buzunar.
Apă
Mâncare

Altceva nu știu. Trebuie să pui tu ce crezi că îți mai trebuie.

Eu am zis lucrurile astea ca să îți răspund la întrebare.