| Bianca765 a întrebat:

fac 17 ani intr-o saptamana si nu stiu unde sa ies cu prietenii, as vrea sa-mi fac ziua intr-un pub din Constanta in principal, daca are cineva alte idei le astept, dau funda.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Legal, daca nu ai 18 ani nu poti merge in pub neinsotit de parinti. Alcool deloc. Comenta unul pe aici ca vremurile s-au schimbat. Da, s-au schimbat, minorii nu au voie in pub si sa consume alcool. Care patron vă va primi, o face pe barba lui.Isi poate pierde licența.

| ErnestIonuț a răspuns (pentru darrio2007):

Se întâmplă în toată țara asta

| darrio2007 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Pentru ca din nevoia de a face vanzare, patronii incalca legea. Si, probabil au si ceva pile pe la Politie. Du-te in alta tara europeana si sa vezi ca nu este asa. Esti verificat la acte de catre patron si expediat afara pe usa, daca nu intrunesti conditiile.

| ErnestIonuț a răspuns (pentru darrio2007):

Sunt in Anglia si aici este la fel, sunt cluburi cu cate 4 etaje și la fiecare etaj este plin de minorii drogați, beți

| darrio2007 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Unde esti? In Londra? Eu, inainte de sarbatori am venit de acolo. Plec inapoi pe 29 ianuarie. Londra, Preston Road. Probabil ca se incalca si pe acolo legea.

| ErnestIonuț a răspuns (pentru darrio2007):

În Hastings

| darrio2007 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Nu esti departe. 54 de mile.

| Violleta2022 a răspuns:

Minorii sub 18 ani, nu au voie in puburi, crasme sau restaurante. Oricum aveti voie acolo, doar insotiti de parinti si nu aveti voie sa consumati alcool, deloc.

| ErnestIonuț a răspuns (pentru Violleta2022):

S-au schimbat vremurile tanti tu chiar crezi că, te va întreba cineva daca esti minor? Cunosc persoane de la 16 ani care au băut 3litri de bere pe zi si n-au avut nici pe dracu

| StrongHeart a răspuns (pentru Violleta2022):

Pe ce lume traiti?

| Violleta2022 a răspuns (pentru StrongHeart):

In lumea care respecta legea!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Nu s-au schimbat vremurile, baeiet, doar ca nu se mai respecta legea, pana nu o patesc.
Patronii care ignora legea, ajung sa piarda licenta localului, daca este vorba de servirre de alcool la minori.
In cazuri mici, cand sunt implicati doar unul sau 2 copii, patronul plateste amenda, pentru nerespectarea legii.
la fel este si pentru fumat.
daca nu sunteti crescuti si educati sa repsectati legea, ajungeti sa o incalati si cand vi se face dosar penal, va mirati de ce sunteti pe veci stigmatizati, pentru ca nu intelegeti ce este normal, ce aveti voei si ce nu.

| Sofer a răspuns:

Ieși la club sau îți faci ziua acasă. Un party frumos.

| ErnestIonuț a răspuns:

Eu zic că, in Pub dar sa ai bani pentru consumație

| Bianca765 explică (pentru ErnestIonuț):

Nu stiu unde sa ii duc, pub-uri tot gasesti

| ErnestIonuț a răspuns (pentru Bianca765):

Bowling,terasă eu asa am facut tot la 17 ani și a fost fain după ne am dus la dunăre pe noapte si ne am pus pe băutlaughing