| Alexakos a întrebat:

Funda.
Candva am instalat avg si dupa aia l-am dezinstalat. insa atunci cand deschid google chrome tot imi apare pagina de start google plus pagina de sart google avg. cum pot sa scap de pagina avg. ca dau restart si nu imi salveaza ce am avut ieri de exemplu. istoricul. imi sterge tot istoricul.
care ma ajuta sa scap de prostia asta fara a fi nevoie pentru a reinstala google chrome dau funda.

Răspuns Câştigător
| Alexakos explică:

Click pe cheia din dreapta sus.
Setari si unde scrie "La pornire" ai optiunea a treia "Deschideţi o anumită pagină sau un set de pagini" care ar trebui sa fie bifata.
In dreapta apesi pe "Setati paginile" si vei gasi doua URL-uri din care unul este cel de la AVG.
Il marchezi si in dreapta apare un X. Dai pe el si pe OK si...gata!

9 răspunsuri:
| gicaputinica a răspuns:

Pai, vezi prin setarile "home page" din Chrome. Undeva ti-a ramas link-ul catre AVG si trebuie sters.
Eu, lucrez cu Firefox dar nu poate fi altfel.
Cauta-l si-l vei gasi!

| EmoBoyBlack a răspuns:

Pai nu mai instala AVG anti-virus pentru. ca e cea mai mare porcarie...cel mai usor in dezinstalezi si il instalezi din nou, dar daca nu vrei asa va fi mult mai greu...din punctul meu de vedere.
Bafta!

| EmoBoyBlack a răspuns (pentru EmoBoyBlack):

Si cand dezinstalezi ceva s-a folosesti Revo Uninstaller!
big grin Bafta!

| gicaputinica a răspuns (pentru EmoBoyBlack):

Te inseli! Link-urile care se infig in browsere, nu se sterg decat manual. Programul tau, la fel si ca Uninstal Tool sterge din Program files si din registrii.

| EmoBoyBlack a răspuns (pentru gicaputinica):

Pai dastraight face

| FuzZycore a răspuns:

La google chrome ai undeva addon extension, cauti si il dezinstalezi si de acolo, este un addon de la avg

| Alexakos explică (pentru FuzZycore):

Am cautat dar nu am gasit. si limba e in romana. insa cu toate astea nu am gasit ceva care sa se numeasca extension sau addon. am intrat la setarile google chrome in dreapta sus.

| Alexakos explică (pentru Alexakos):

Multumesc mult de ajutor. nu am vazut aia de la a 3 a optiune.

| gicaputinica a răspuns (pentru Alexakos):

Ma bucur ca te-am putut ajuta! :hi:

| Alexakos explică (pentru Alexakos):

Click pe cheia din dreapta sus.
Setari si unde scrie "La pornire" ai optiunea a treia "Deschideţi o anumită pagină sau un set de pagini" care ar trebui sa fie bifata.
In dreapta apesi pe "Setati paginile" si vei gasi doua URL-uri din care unul este cel de la AVG.
Il marchezi si in dreapta apare un X. Dai pe el si pe OK si...gata!