| cezarinho200 a întrebat:

Imi poate spune cineva o carte interesanta. Multumesc anticipat. Funda celui mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Robinson Crusoe - daniel defoe
Este foarte frumoasa!
Baftă!

| tasmania a răspuns:

Citeste ceva din antologia semnata Sven Hassel - oricare, fara exceptie.

| andrey663 a răspuns:

Insula Misterioasa-Jules Verne(niste oameni sunt naufragiati pe insula, contruiesc cate case, ii ataca piratii, iar la sfarsit apare capitanu Nemo cu Nautilus.

Doi ani de vacanta-Jules Verne(8 copii pleaca cu un vas si se izbesc de o stanca si raman pe o insula, si ei sunt atacati de pirati,)

Copii capitanului Grant-Jules Verne(Se face inconjurul lumii, se bat cu piratii,)

Inconjurul lumii in 80 de zile - Jules Verne(asta acum o citesc, nu am terminat-o, dar e vorba despre unu care pune un pariu ca face inconjurul lumii, si este urmarit de politie pentru ca e suspectat de jaf...)

20.000 de leghe sub mari-Jules Verne(Cred ca sti despre ce e vorba)

Calatorie spre centrul pamantului-Jules Verne.

| dudy2204 a răspuns:

Magicianul..John Fowles

| Cathutza97 a răspuns:

Cele de Jules Verne sunt cele mai frumoase big grinbig grinbig grinbig grin