| hăă a întrebat:

Imi puteti da niste idei pentru nume de echipa la scoala pentru un proiect la matematica?

Răspuns Câştigător
| AlexG2000 a răspuns:

MatematicieniDestepti,Intrazneti,Smarters,BestMatematicians

Funda?!

| hăă explică (pentru AlexG2000):

As dori un nume unde sa nu apara cuvantul matematica. ceva gen ucenicii lui pitagora: dar numele acesta a ost deja luat... raspunsurile sunt bune, dar as dori altceva happy

8 răspunsuri:
| IssabellaLoLa a răspuns:

Poti combina prima litera a fiecarui nume, si asa iese un nume ne mai auzit

| IssabellaLoLa a răspuns (pentru IssabellaLoLa):

Fiecarui nume al coechipierilor tai

| oty2001 a răspuns:

Matematicienii;
numerele;
olimpicii;

| Skate_Vlad_1990_lSFJ a răspuns:

GREAT, SMART, MATE, WE, TRUST, etc.
Fundita? :*

| chileban a răspuns:

Victorie,nobilii,olimpia

| hăă explică:

Ceva mai modest, dar in acelasi timp amuzant si inteligent. sa nu apara cuvantul matematica sau matematicieni etc.

| Ilie_Alexandros_Daniel_1998 a răspuns:

Invingatoriii