| Sleepwalker a întrebat:

Imi puteti da va rog niste exemple de carti pe care sa le citesc? Multumesc!happy

Răspuns Câştigător
| Auraa_6217 a răspuns:

Sper ca o sa-ti fie de folos cartile:
Cele doua orfeline de Adolph d'Ennery
Laleaua neagra de ALexandre Dumas
Viata furata de o scriitoare franceza
Zece negri mititei de Agatha Cristie
Trei intr-o barca de Jerome K. Jerome
Scrisoare de dragoste de Mihail Drumes
Elevul Dima dintr-a saptea tot de Mihail Drumes
Funda?batting eyelashes

6 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune . Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| Fiction a răspuns:

Zaharia Stancu-Descult,Ce mult te-am iubit, Satra
Henryk Sienkiewicz-Prin foc si sabie, Potopul(am citit-o la 9 ani)
Ionel Teodoreanu-La Medeleni
Sper ca te-am ajutat happy

| blondissima a răspuns:

Conversatii cu Dumnezeu - Donald Neale Walsch
http://www.scribd.com/collections/2449742/walsch-neale-donald

| AG a răspuns:

Buna
Cartile Agathei Christie
Portretul lui Dorian Gray, Oscar Wilde
Suferintele tanarului Werther, Oscar Wilde
Shakespeare: Visul unei nopti de vara[super comedie]; Othello; Regele Lir
Notre Dame de Paris - Victor Hugo
Seria "Cartile sangelui" de Tanya Huff[aici recomand si serialul]
Golful francezului - Daphne du Maurier
Si cateva romanesti, bune, si de care vei avea nevoie: Enigma Otiliei - Calinescu; Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Petrescu, si tot de Petrescu, piesa Suflete tari. E superba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cărţile sângelui" de Tanya Huff.
Seria mea fantasy preferată...
Este şi u n serial făcut după aceste cărţi,"Blood Ties".

| Deea12_7864 a răspuns:

Sper sa iti fie de folos cartile aceste:Heidy, fetita muntilor; colt alb; Fram, ursul polar; Poliana; Ciresarii; Cam atat. Funta?