| Pikachu12345 a întrebat:

In ce m-as putea costuma de halloween?
Ce va la care nimeni nu s-a gandit!
Fundaa

10 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Eu anul trecut m-am costumat în „mireasa moartă călcată de mașină chiar în ziua nunții". Ok, da știu, este un nume cam lung, dar am atras atenția (în mare parte).
Doar imaginează-ți: eu îmbrăcată-n rochia mamei de mireasă, cu teniși, și machiată destul de oribil cu mov pe la ochi (zici că mi-a dat cineva un pumn în față) și buzele roșii. Plus că aveam părul foarte ciufulit, ba chiar l-am tapat destul de mult pentru a sta mai ridicat.
Dar a ieșit bine! Nu am mai văzut mirese moarte călcate de mașină chiar în ziua nunții!

| thalyslly a răspuns:

Amelia einhart,

| CrissuCristina a răspuns:

Intr-un frigider laughing, glumesc. Incearca orice iti trece prin minte, amesteca diferite stiluri vestimentare si vezi ce iti iese. Eu am o idee anul asta, oricat de lung ai avea parul, cumpara cateva tuburi de fixativ si ridica-ti-l in sus. Stiu ca pare ciudat, dar va fi amuzant.winking

| ion933 a răspuns:

In preot

| OnuOnulică a răspuns:

Vampir big grin

| Captoresque a răspuns:

The Joker.

| Sănduțța a răspuns:

În vrăjitoare? Nu. Toți se deghizează anul ăsta în ea.
Deghizează-te în Selena Gomez!
Dacă ai văzut pozele cu ea. De Hallowen. E îmbrăcată în roșu și cu un dovleac în mănăwinking
Succeswinking

| GmVenNo a răspuns:

Buna Pikachu12345!
Cel mai usor si foarte de groaza ar fi sa te imbraci in Bloody Mary:
-e foarte usor, pe fata pe la ochi cu mov la buze, lungi pana la cendru obrajilor cu rosu, parul ciufulit, pe mana cu o acoarea rosie, si un costul dintr-un cearseaf/perdea/rochie, ceva alb!
Funda?

| hotPiscoteL a răspuns:

Buna!
Catwoman
Colanti negri, o bluza foarte mulata, tot neagra, iti conturezi niste mustati si iti desenezi o masca neagra in dreptul ochilor (daca poti sa confectionezi dintr-un material textil )
Niste manusi negre (poti sa le tai putin cum ar fi zgariate),mai poti adauga urechi de pisica sau coada. Iar ca incalaminte o pereche de cizme cu sau fara toc dar de preferabil sa fie cu toc.

Cowgirl
Niste cizme sau ciocate, pantaloni scurti din denim, o camasa colorata legata in jurul taliei, o palarie de cowboy.

Gipsy
Fusta lunga si colorata, multa bratari si lanturi,cercei mari,un batic in jurul capului si o camasa cu o culare care iese in evidenta(roz,verde deschis, portocaliu, rosu, galben)

Gheisa
Un strat de fond de ten deschis la culoare sau un machiak tipic gheisei cu tenul foarte palid, ochii conturati puternic cu tus, buzele desenate puternic cu un creion rosu ) un kiomno sau o rochie asiatica, parul prins coc sau cauta pe net coafuri tipic acestei costumatii si o pereche de balerini.
Mumie
Cumperi niste fase albe de la farmacie sau hartia igenica te poate ajuta.

Zombii:
-colanti negri
-un tricou maro, negru, albastru sau verde foarte inchis pe care il tai cat de cat, ii faci niste dungi
un machiaj foarte palid, si te poti desena pe fata cum vrei tu
http://www.fetelespun.ro/articole/halloween-makeup-zombie
, cel mai simplu costum este :
un cearceaf alb, faci niste ochi si fantoma este gata sau ai putea sa iti faci un costum, gen zombie. Poti sa-ti tai sau mai bine zis sa sfasii o pereche de pantaloni si 2 bluze si sa-ti faci un machiaj care sa-ti faca fata a parea trasa si dezgustatoare.De asemenea iti poti tapa parul pentru a avea un look cat mai neingrijit.
Sper ca te-am ajutat. Distractie placuta de Hallowen! :)

| anagabriela13 a răspuns:

Poti sa te costumezi intr-o fântâma, in moartea, dacă ai văzut filmul zvanoc fata aceea îmbrăcată intr-o rochie albă si machiata pe fata parca ar fi cu vinanai.si cu parul dat pe fata. Funda