| Anonimata345 a întrebat:

Bună,TPU! Ma puteti ajuta cu ceva? Eu merg la școală 6 ore, iar imediat transpir, ce aș putea face? Nu mai vreau sa transpir pentru ca o sa miros urat si asta mă deranjează. Ma spăl in fiecare seara si ma dau și cu deodorant. Voi ce imi recomandati? Pls ajutor! Vă rog din suflet fara răspunsuri jignitoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Analize? Posibil sa tina si de ceva pe fond hormonal si de alimentatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista niste "tampoane" pe care poti sa le pui la subrat si sa iti absoarba transpiratia. Sunt mici si albe si nu se observa pe sub haine.
https://www.aliexpress.com/i/1950154369.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite mai multe aici:

https://m.emag.ro/search/absorbante+subrat

| 9Florin9 a răspuns:

Eu te-as sfatuii sa te dai cu piatra de alaun (o gasesti in comert) in zonele unde simti ca transpiri. Asta o stiu de la medicul de familie pentru ca am avut si eu.