| Magduttza a întrebat:

Mai nou... de o luna am dat sms la 211 cu un cnp valid si am avut o luna mesaje nelimitate. chestia asta o stiam de la o prietena care de un an face chestia asta. ieri 15 august, la ora 00:00 a expirat asa zisa optiune. azi vreau sa dau sms inapoi si imi spune: "Esti deja inscris in Orange Young cu acest CNP. Te rugam sa accesezi *100#, ramura Orange Young si sa alegi optiunea care ti se potriveste." Eu am nevoie doar de mesaje nelimitate. nu minute, nu nimic. Help! si pentru aceste mesaje nelimiatete ai nevoie de credit activ. eu am 0.02 euro activ pana pe 20 august.

11 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună!
"Acea persoană" sigur te minte sau îşi schimbă numărul de telefon tot timpul.
Te poţi înscrie cu un CNP o singură dată, şi primeşti mesaje nelimitate pentru 30 de zile.
Numai bine!

| Magduttza explică (pentru misterioaѕa):

E cea mai buna prietena.

| misterioaѕa a răspuns (pentru Magduttza):

Cred că, răspunsul la această întrebare se află chiar la ea. :d

| Magduttza explică (pentru misterioaѕa):

Ea mi-a spus exact ce a facut

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Trimiterea sms-ului cu codul tau numeric personal la 211 se poate face numai la inscrierea initiala in programul Orange Young. Dupa ce intri in Orange Young, beneficiul ‘’sms nelimitat in retea’’ se aloca la activarea sau reactivarea unei optiuni PrePay cu minute de minimum 5 EUR.

O zi buna,
Orange Helpers

| stlucian a răspuns:

Ia cnp de la mama/tata/fratii/surori matusi unchi...care nu folosesc atatea sms-uri. thumbs up
Cand se termina cnp-urile vezi la vecini/prieteni...

big grin

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Daca esti pe reteaua Orange poti trimite un cnp de 14 ani(http://jordas.ro/blog/generare-cnp.html) la 211 si primesti sms nelimitat (dar sa nu fii pe abonament sau in perioada de gratie). sau cu acest site poti trimite 3 mesaje la acelasi nr http://mesajgratuit.ro/
in fiecare zi

| Magduttza explică (pentru stlucian):

Paii. eu am luat de pe netbig grin

| stlucian a răspuns (pentru Magduttza):

winking
Mai cauta atunci thumbs up

| baNutzZu a răspuns:

Pai poti sa te inscrii odata cu un CNP. Prima data iti da o optiune gratis ca sa te atraga iar apoi te costa bani pentru a luat optiunea iar sau pentru alte optiuni.

| Magduttza explică (pentru baNutzZu):

Atunci cum pot avea in continuare sms nelimitate? acea prietena nu a dat un leu... si are..cam de un an