| Buterflyy a întrebat:

mie imi place lamia mult si mananc aproape odata pe saptamana lamaie cu zahar sau din cand in cand mananc doar o felie la cateva zile. e buna lamaia pentru stomac? de ce? si pentru ce este buna lamaia?

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Aciditatea ei iti poate aduce unele probleme gastrice, incearca sa nu o mananci pe stomacul gol. Ajuta la digestie, ajuta la pierderea in greutate, contribuie la eliminarea celulitei si iti imbunatateste sistemul imunitar. Bravo ca poti manca si iti place.

1 răspuns:
| Laura_7362 a răspuns:

Eu nu prea mananc lamaie pentru ca ea find acra creste aciditatea stomacului si te poate durea(eu am si probleme ), dar in acelasi timp contine vitamina C care te fereste de receli iarna. sper ca te-am ajutat, mult mai buna decat lamaia este rodia care are de 500 de ori mai multa vitamina C.