| NoLoveU a întrebat:

Nu am m-ai fost de mult pe aici! As avea un pic nevoie de ajutor. In 28 noiembrie este ziua mea si eu mi-as dori o carte. Mie imi plac cartile care contin : lupte, puteri paranormale, ura, razbunare, prieteni etc. Pe scurt cartile gen Fictiune. Eu am vazut ca se vorbeste mult despre o carte pe nume "Jurnalele Vampirilor" de L. J. Smith si are 4 volume din cate stiu eu, daca cumva are mai multe va rog sa imi spune-ti. Mie imi pare destul de interesanta si as vrea sa imi ziceti daca contine cumva sa zic un pic dragoste sau cine stie ce pentru ca eu nu vreau carti cu asa ceva, asa ca va rog sa imi face-ti un scurt rezumat al cartii. Vas ruga sa imi si propuneti niste carti. Va multumesc pentru ascultare si va rog sa imi raspunde-ti cat de repede puteti! Va rog sa ma ajutati daca puteti...
Un rezumat a acestei colectii as vrea sau daca sti-ti ceva despre ea :
http://www.librarie.net/coperta/seria-jurnalele-vampiril or-160320.jpg

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

Despre "Jurnalele Vampirilor" poti citi in recenziile de aici:
http://www.cartidecitit.ro/Seria-Jurnalele-Vampirilor.
Pentru carti care contin "lupte, ura, razbunare, prieteni" iti recomand cartile din seria "Jocurile Foamei" de Suzanne Collins. Citeste mai multe aici:
http://www.cartidecitit.ro/......s-recenzie
Lectura placuta!

1 răspuns:
| alter4ego a răspuns:

Is si citeste urzeala tronurilor-de r.r. martin e foarte faina este facut si filmul game of thrones dupa carte sunt vreo 5 volume aparute din carte si trebuie sa mai apara