| LoLa432 a întrebat:

TPU! Pe 3-4-5 iunie merg in excursie cu clasa la Brasov. Precizez faptul ca sunt din Suceava, clasa a 8-a. Ce sa imi iau cu mine? Vreau o lista completa, pentru ca nu vreau sa uit nimic. De asemena ce as putea sa fac pe autocar, sa nu ma plictisesc? Ce sa imi iau de mancare? Si ce sa fac seara? Adica jocuri, si altele. Excursia dureaza 3 zile. Cel mai bun raspuns funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar nu te duce capul sa stii ce ai nevoie? Mai ales pentru igiena personala.Mancare iti iei ce-ti place iar seara te culci.Parca ai fi la gradinita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa iti iei:
-bani de buzunar
-mancare
-haine:ieti mai multe de un fel adica 3 tricouri...3 pantaloni

| Andreeauta a răspuns:

Heei!
-telefonul
-căștile
-banii
-mâncare
-încărcătorul de la telefon
-haine de schimb
-pastile(dacă ți. E rau pe mașină)
-apa, suc sau ceai
-2, 3pungi (dacă nu-și fac pastilele efectul)
Cam lucrurile astea le iau eu intr-o excursie
Sper ca te-am ajutat
Funda?

| GabrielGabii41 a răspuns:

Dacă nu știți ce iti trebuie ție într-o excursie înseamnă că ești cu capu draga mea. Du-te fără mâncare și haine și ia-ți fardurile și absorbantele și gata... Doamne am ajuns sa o citesc și pe asta.
-Haine
-Mâncare
- Bani de buzunar
- Haine de schimb
- Și atat ca ce iti mai trebuie într-o excursie
A da și băutură ca, cam asta e generația de astăzi, băutura sa nu o uiți

| LoLa432 explică (pentru GabrielGabii41):

Scuza-ma, dar eu nu beauwinking daca crezi ca intrebarea este stupida nu trebuia sa raspunzi