| HermioneLove a întrebat:

Pe telefonul mobil sunt pe reteaua Orange.Cand am apelat la *100# apare asa :
Meniu Orange:
1Contul Meu
2Promotii
3Internet
4Orange Young
5. Optiuni
6.Credit si reincarcare
7.Roaming si Intl
8.servicii,puk si timp liber
Ok, eu am dat pe 3(Internet)si apare astea:
1. Tasteaza gratuit netul pe mobil
2.Blackbery prepay 4
3.50 mb internet pe mobil=2 Eur si inca cateva optiuni asemanatoare.
Apoi am dat pe 1(tasteaza gratuit netul pe mobil)
Si scrie:Ai 100 MB gratis, timp de 7 zile si acces nelimitat in portalul orange.Traficul suplimentar va fi taxat cu 0.9 EUR/MB
1.Activeaza.
Ok intrebarea mea este:
Optiunea asta chiar este gratis? :O Adica daca o activez imi mananca/extrage din optiunea pe care o am acum(una cu minute si SMS).Sau doar daca depasesc cei 100 MB atunci imi extrage? Deci va rog sa raspundeti puppy dog eyes Raspundeti clar si detaliat.Dau funda+vot kiss

Răspuns Câştigător
| Florinaa14 a răspuns:

Pai,si eu sunt pe Orange si am aceeasi facilitatebig grin ...De foarte mult timp o folosesc, nu tine doar o saptamana, tine pana se termina MB-tii, nu vei fi taxata suplimentar, optiunea poate fi activata doar 1 data pe an happy stai; linistita, 100 MB nu se consuma atat de usor.happy Eu am 83 MB si am optiunea din vara happy Sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita? smug♥♥

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Internetul te tine o gramada daca nu stai pe youtube si sau nu descarci de pe net

| mickidutza a răspuns:

Si eu mi-am activat-o si am putut depasii peste 100 mb...adica nu a fost nimic de genul ca nu mai pot sa intru pe net dupa ce am depasit aia 100 si nu mi-a extras din credit. am avut 7 zile gratis + net oriunde si net non-stop 7 zile... acum vezi tu daca si tie ii la fel. nu iti extrage nimic din cealalta optiune pentru ca nu are nici o legatura cu ea. big grin funda?

| ovidius21 a răspuns:

Da. optiunea e gratis 7 zile si nu trebuie sa depasesti 100 de MB trafic daca depasesti te taxeaza din credit