| alexx102428 a întrebat:

Poți fi dreptaci și sa ai forță mai mare în stânga sau sa fii stângaci și sa ai mai multa forță în dreapta?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa fii dreptaci si sa ai putere mai mare in stanga, pentru ca atunci te-ai numii stangaci.
Nu are logica intrebarea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider că da, nu cred că omul poate fi în totalitate stângaci sau în totalitate dreptaci, eu cred oarecum că omul este ambidextru, nu în totalitate, dar un procentaj cât de cât modest. Exemplul fiind eu, în mare parte folosesc stânga, dar sunt anumite chestii care le fac cu dreapta... și în cazul mâinii drepte, am mai multă forță acolo.
E ceea ce consider și am observat, nu știu de părerea științifică sau dacă e ceva demonstrat contrar a ceea ce am zis.

| Ralukafay a răspuns:

Da,se poate si asa, dar mai rar.De aia se numeste dreptaci si de aia se numeste stangaci.

| Ziser a răspuns:

Cam da.

| madalina736 a răspuns:

Depinde de persoana. Sunt unele, rare cazuri, care au mai multa forta in mana dreapta si sunt stangaci. Si da, poti.