| Rockass987 a întrebat:

Bună,TPU! Prietena mea e extrem de geloasă. Am un colectiv de prieteni cu care o să merg la o cabană prin februarie. Mă amenință cu despărțirea dacă merg acolo. Mă numeşte "pupinc**ist" că merg cu ei. Într-adevăr.ei au avut nişte momente proaste față de mine. Mi-au greşit cu ceva şi era şi ea de față. Eii bine...de atunci ea ține minte tot. Dar eu totuşi tind să cred că şi gelozia ei îşi spune cuvântul. Cum aş putea să o conving să fie de acord cu ieşirea? Voi ce ați face?

11 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sigur crede ca o s-o inseli acolo. De ce nu o iei cu tine?

| SkyPilot a răspuns:

Ia-o cu tine.
Sau ofera-i o iesire numai voi doi.
Eu as mai avea o ipoteza. Am citit si intrebarea cu Revelionul. Se poate sa se fi saturat de tine si cauta sa te provoace la cearta ca sa gaseasca motiv de despartire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-ti *** costelus happy mergi si fa ce te face fericit. daca ea e mizerabila in viata eihappy

| MarianWLF a răspuns:

O persoana geloasa e o persoana cu increderea in sine scazuta, nu trebuie sa existe intr-o relatie chestii ca "nu te vezi cu prietenii ca asa vreau eu", trebuie sa inteleaga ca nu e ok sa iti interzica sa iti mai vezi prieteni, si totodata, gandeste-te si tu daca ai facut ceva anume sa ii dea de banuit, poate nu place o persoana din acel grup, de obicei e vorba de o singura persoana pe care are dubii. Vorbeste cu ea, nu evita subiectul.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Catalin, de limbajul tau de mahala nu sunt influentati copiii? sad

| Violleta2022 a răspuns:

Sincer, de ce vrei sa te duci singur cu baietii la o cabana?
Nu cred ca va duceti sa va imbatati, ca asta se poate intampla si acasa, la orice crasma, ci sa va distrati cu fetele, nu?
Ei bine, prietena ta nu-i chiar prosta, stie ea clar de ce va duceti la acea cabana si are toate motivele din lumea sa-ti dea papucii, in acest caz.
Eu una, sunt total de acord cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Aici nu-i vorba de gelozie, poate partal, dara asta pentru ca stie ce se va intampla acolo si incearca sa te opreasca.
Dar pe ea de ce nu o iei?

| ziftode a răspuns:

Pune piciorul in prag!
altfel, O SA FIE TOT MAI RAU

acelasi principiu ca si cu teroristii: nu negociem
de ce? pentru ca daca merge odata, o sa mearga si alta data (cedam azi ca e putin, maine o sa vina alti teroristi si o sa vrea mai mult, chiar mult mai mult)

adica, daca acum reuseste sa te forteze sa faci ce vrea ea, si nu ce iti doresti tu, mai ales cand iti doresti foarte mult
TOATA VIATA (cat esti cu ea) O SA TE FORTEZE SA FACI CE VREA EA!

eu personal as prefera sa ma despart de asa o persoana, decat sa ii cedez si apoi sa ma domine cativa ani, pana o sa fiu mult mai in varsta cand in sfarsit o sa o parasesc eu! SINCER!

| darrio2007 a răspuns:

Gelozie? Mai degraba inteligență. Ceea ce ție iti cam lipseste. Daca ăia au gresit cu ceva fața de tine, prietena ta are foarte mare dreptate.

| Demidol a răspuns:

Nu inteleg. Tu vrei sa mergi fara ea la cabana? Daca e asa, cam are dreptate si fara sa fie geloasa.

| Adry05 a răspuns:

De ce n-o iei si pe ea?