| Cassidy a întrebat:

puteti sa-mi sugerati si mie niste carti pe care sa le citesc in vacanta?happyniste carti interesante... multumescwinking funda

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Nu ai mentionat de ce nivel adica cam cati ani ai.Pt ca daca nu stiu asta iti pot spune ca poti citi si Amintiri din Copilariehee hee...dar uite cateva bune : Seria Harry Potter, Twilight, Panza de paianjen, Invitatie la vals, Frate si sora, La rascruce de vanturi, pe aripile vantului, Julles Verne( ce vrei tu ), Mara ...incearca sa citesti aventuri sau de dragoste sunt cele mai frumoase : Incearca si ceva care iti va trebuii in viitor daca esti la scoala gen : Mara.:X funda?

4 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

De fiecare data cand trebuia sa citesc ceva si nu stiam ce, mergeam frumusel la biblioteca si ceream sfaturi. Mi-au placut intotdeauna cartile de aventura, cu intamplari reale si putina dragoste (dar nu exagerat). Astea sunt cartile care mi-au placut cel mai mult si pe care le-am citit si de 2 ori

Aventurile lui Tom Sawyer - Mark Twain
Aventurile lui Huckleberry Finn - Mark Twain
Print si cersetor - Mark Twain
Singur pe lume - Hector Malot
Cornelli - Johanna Spyri
Povestea fara sfarsit - Michael Ende
Morcoveata - Jules Renard
Printesa din Sega - Francisc Munteanu
Coliba unchiului Tom - Harriet Beecher Stowe
Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi - Camil Petrescu
Lassie vine acasa - Eric Knight
Elevul Dima dintr-a saptea - Mihail Drumes
La medeleni - Ionel Teodoreanu

Sper sa iti placa una din ele kiss Mie mi-au placut la nebunie si le recomand oricui.

| princess a răspuns:

Da,iti recomand unele care sunt super interesante si depinde de gusturile pe care le ai cred ca or sa iti placa "cel mai mare vanzator din lume" este o carte te va ajuta sa fi mai pozitiv si sa crezi in tine si ca o sa reusesti ceea ce iti doresti in viata iar a doua este "secretul-legea atractiei" care este foarte foarte ajutatoare, eu am vazut de fapt filmul, iti recomand ori filmu ori cartea. sper sa iti placa si vacanta placuta :p

| Amy_3937 a răspuns:

Toate pe care ti le spun sunt citite de mine:
-Tara Duncan 6 vol- sun despre magie (cartile au doar aceleasi personaje daca iti place actiunea ma serioasa ia-o direct de la a 4 a)
-Cartile lui Dan Brown
-cele scrise de Agatha Christie
-Seria Amurg
-Seria Eragon (3 carti daca sti calumea engleza ia-ti-le pe alea)
-Oasul Oaselor, Orasul de Ceneusa (si alea care nu au fost editate in Romania orasul de sticla si orasul ingerilor cazuti - nu stiu cum sunt alea in romana dar cele in eng mi-au placut mult!)
-daca iti place SF-ul citeste Odiseia spatiala (4 carti)
-Narnia (7 carti)
-daca iti place horror-ul citeste cartile lui Stephen King
-Un secret teribil - Lucinda Edmonds (foarte foarte buna cartea- e tip mister...)
-La medeleni (in caz ca nu ai citit-o)- 3 carti

sigur ai ce citi happy sper ca ti-am fost de folos!:*

| Picasso a răspuns:

Tanar si bogat! smug
incearca sa faci bani! adica cartea aia te invata sa ai o gandire in perspectiva baniilor!
mai citeshte : Tata bogat Tata sarac