| Bogdan186 a întrebat:

BUNA TPU...saptamana viitoare ma duc la busteni cu prietena si am vazut ca e vremea urata adica nu o sa putem merge pe munte...intrebarea este urmatoarea CE POT VIZITA IN BUSTENI?

Răspuns Câştigător
| คиค a răspuns:

Bună Bogdan!
Ai ales o zonă minunată, aşa că nu vă veţi plictisii!
O atracţie turistică este şi Crucea de pe Caraiman (pensiunea la care am fost cazată eu avea privelişte direct spre cruce.), Mănăstirea Caraiman, Cascada Urlătoare, Telecabina, Castelul Cantacuzino, Biserica Domnească, etc.
Nu vă limitaţi decât la Buşteni, mergeţi şi prin împrejurimi, dacă vă ajută vremea mergeţi la Babele, la Sfinxul, vizitaţi castelele Peleş, Pelişor, Bran eventual dacă ajungeţi prin Braşov să treceţi şi pe la Biserica Neagră, Grădina Zoo, etc.

Distracţie plăcută!

1 răspuns:
| Marys_6008 a răspuns:

Cascada Urlatoarea,Casa memoriala "Cezar Petrescu", Sfinxul, Monumentul "Ultima grenada",Poiana Crucii, Partia de schi Kalinderu,Partia de schi Valea Gaura, Partia de schi Piatra Arsa, Partia de schi Valea Cerbului, Partia de schi Babele - Pestera, Partia de schi Cabana Omu, Biserica Domneasca, Varful Caraiman
... Fundaaabig grin?