| anonim_4396 a întrebat:

Scriu aceasta intrebare alaturi de puiul de vrabiuta care a cazut din cuib adica de la coltul casei.
Ce sa fac? I-am dat apa,mancare, dar nu vrea si in fiecare noapte ii dau drumul in gradina probabil ca ciuguleste ceva.
Dimineata vine inapoi.
Are vointa de a zbura, dar nu asa de sus unde e cuibul.
AJUTOR!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dă-i apă și mâncare în continuare, dar nu-l forța... lasă-l de capul lui atât cât e posibil ca să nu pățească ceva. Dacă revine înseamnă că i-a plăcut. Dacă nu revine, poate însemna că a-nceput să se descurce singur. big grin Spor!

| OhGodWhy a răspuns:

Du-te si tu la un veterinar!
Ce-i asa de greu!

| RandyMarsh a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa incerci sa il pui inapoi in cuib, incearca sa te urci cu o scara.
Nu o sa supravietuiasca prea mult daca il mai lasi asa.

| BMadalin1992 a răspuns (pentru RandyMarsh):

Sunt de acord cu tine.

| SirGilbert a răspuns:

Pune-l tu in cuib, de unde a cazut.Mama sa stie ce trebuie sa faca cu el.

| AdiPopa a răspuns:

Dul la un veterinar sau pune-i un pasament la aripa si leagal strans.