| TheCritic a întrebat:

Spun Iris, ca nume de persoana. Voi ce credeti, e fata sau baiat?

Răspuns Câştigător
| Alin0001 a răspuns:

E nume de fata!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O floare de fata.

| aladinbeci a răspuns:

Dupa parerea mea Iris este nume de fata. Este si o actrita germana pe care o cheama Iris Berben.

| BiuL a răspuns:

Fata.

| Jorah a răspuns:

Baiat

| bradysandro a răspuns:

De baiat

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Trupa Iris e formata din barbati.
Dar, totusi, numele asta parca s-ar potrivi unei fete! happy

| MyhaXMaya a răspuns:

Numele Iris are radacini in cuvantul grecesc "iris" (ce inseamna curcubeu) si era numele unei zeite, personificarea curcubeului. In mitologia greaca Iris era mesagera cerurilor si facea legatura intre Zei si pamanteni. Drumurile erau marcate de curcubee multicolore.

De cele mai multe ori, numele este folosit atat pentru baieti, cat si pentru fete.

| BreK a răspuns:

Daca te gandesti la cantaretul Iris, baiat, dar asa suna ca o fata.

| Aby33221 a răspuns:

Eu zic ca e de baiat si suna chiar f.f frumoswinking

| Iulia_Andrada_1990 a răspuns:

Eu locuiesc in Italia si aici Iris este nume de fata, si in Romania am o verisoara care se numeste Iris.Deci este nume de fata.