| sofiaaaa001 a întrebat:

Buna TPU! Stie cineva cum mi-as putea rezerva un apartament prin airbnb daca vin din strainatate? Ca atunci cand ma mut sa ma duc direct acolo? Care este procesul si cum anume ii pot face plata propietarului?

4 răspunsuri:
| BurleaLaur a răspuns:

Depinde in ce tara!

| sofiaaaa001 explică (pentru BurleaLaur):

In Romania, am uitat sa mentionez. vin din strainatate in Romania si vreau sa imi inchiriez prin airbnb un apartament

| AdrianPavel12 a răspuns (pentru sofiaaaa001):

Salut, https://www.airbnb.com.ro/romania/stays du te pe siteul de la airbnb iti selectezi tara, orasul si ai de unde alege iar plata se poate face prin mastercard, visa etc depinde ce are proprietarul de unde inchiriezi apartamentul... se poate si cash sa ii dai cand inchiriezi apartamentul...

| sofiaaaa001 explică (pentru AdrianPavel12):

Multumesc!