| Nirdoc a întrebat:

Sunt in cosmote si mi-am blocat telefonul... Acum imi cere codul puk si nu stiu cum sa-l aflu. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Dar daca nu ai cartela aceea cu codurile, da`mi mesaj privat ca te ajut eu.Pot sa aflu orice cod puk in cosmotehappy

3 răspunsuri:
| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Uita-te pe cutia cartelei SIM! Peace!

| Ilinca a răspuns:

Oricine poate afla codul PUK al unui numar de telefon in reteaua Cosmote. Daca ai un alt telefon la indemana (al unei prietene, parinti, etc), tasteaza *100#, DIN MENIU ALEGI "5. SERVICII", apoi "6. CODUL PUK". Introduci numarul tau de telefon si vei primi codul PUK al numarului de telefon pe care l-ai introdus.

| madalin1008 a răspuns:

Pe cutia cartelei sau pe ala unde a fost prinsa cartela sim pana sa o pui in telefon