| Anonimul23 a întrebat:

Urmează admiterea la liceu din limbi străine și nu prea știu cam ce se da, eu o dau în engleza și as vrea sa știu ce mai exact ar trebui sa învăț? Mulțumesc.

1 răspuns:
| GheorghiuIoana a răspuns:

Buna! Anul trecut, cand am dat eu au fost subiecte medii. Adica nu erau nici grele, nici usoare. Am gasit aici bilingvul pe care l-am dat eu. ( http://www.didactic.ro/materiale-didactice/bilingv-engleza-2013-bucuresti ) De obicei, Ministerul nu prea schimba subiectele, doar termenii si textele, dar structura ramane aceeasi.
Mai cauta pe google bilingvuri ca o sa gasesti mai multe cerinte pe baza carora vei putea lucra, pentru a te pregati :).
Succes!