| Mariaatalina500 a întrebat:

Buna TPU! Vara asta merg intr-o tabara de o saptamana. Vreau sa imi spuneti daca ati mai fost, cum este, cam cati bani de buzunar ar trebui sa imi iau, ce este necesar sa imi pun in bagaj (in afara de haine bineinteles). Este prima mea tabara! Dau fundita

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Bani de buzunar iti iei in functie de ce doresti sa faci cu ei. Presupun ca mesele va sunt asigurate, deci nu ai avea nevoie de prea multi bani la tine.
Trebuie sa iti iei incaltari adecvate activitatii pe care o faceti. Daca aveti de facut drumetii, bocancii de munte nu trebuie sa lipseasca iar pe langa acestia, ceva de schimb, lejer, adidasi sau tenesi, plus papuci de stat in camera. Mai ai nevoie de prosop, gel de dus, periuta si pasta de dinti, pastile pentru orice eventualitate (no spa, metoclopramid, imodium, saruri de rehidratare, paracetamol, ibuprofen. Asta e un minim esential. Cauta despre si consulta-te cu mama ta in ceea ce priveste pastilele), bandaje, spirt, deodorant, sampon, balsam de buze (ar fi bine cu spf. Iti recomand carmex), crema spf pentru corp si pentru fata (e foarte important sa te protejezi de soare), o sapca/palarie, o lanterna (nu se stie niciodata cand ai nevoie de una), unghiera, forfecuta, cateva pungi pentru pus diverse si lucrurile murdare, o agenda si un pix (poate e nevoie sa notezi ceva), termos (se pastreaza foarte bine apa rece, in cazul in care plecati si faceti drumetii), portofel, chei, buletin (daca ai). Consulta-te si cu colegi si vezi ce isi iau si ei. Distractie placuta!