| offline a întrebat:

Vreau si eu niste niste titluri de carti citite de voi care v-au placut in mod special :*. Multumesc! Funda pentru cele mia frumoase si interesante carti happy.

10 răspunsuri:
| iuandfto a răspuns:

Singur pe lume - Hector Malot

Doi ani de vacanta - Jules Verne

200. 000 de leghe sub marii - Jules Verne

Insula misterioasa (vol. 1 si 2)-Jules Verne

Steaua Sudului - Jules Verne

Aventurile lui Huckberry Finn - Mark Twain

Tartarin din Tarascon - Alphonse Daudet

| Dobitoc a răspuns:

Dracula, Robin Hood, Cei trei muschetari, Winnetou...

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea
Ciresarii
Aventurile lui Tom Sawyer si Huckleberry Finn
La Medeleni
Recreatia Mare
Taina fratilor gemeni
Heidi, fetita muntilor

kiss

| Rioko a răspuns:

Iti dau doar una care mi-a placut f mult, 13 plicuri albastre de Maureen Johnson

| Vla2xD a răspuns:

De:Marc Levy:Si daca e adevarat...; te voi revedea; Prietenii mei iubirile meleetc...
Dan Brown:Ingeri si Demoni; Codul lui DaVinci; Simbolul Pierdut.
Cam astea sunthappy

| zinsi a răspuns:

Luna plina, a doua luna plina Kelley Armstrong
codul lui davinci dan brown
portretul lui dorian gray de oscar wilde
jurnalele vampirilor lj smith
academia vampiriilor
iubire montruoasa

| lavi54 a răspuns:

Buna e o carte care chiar o ador : Gradina Tainuita ( dar depinde si de varsta daca esti mai mica de 12 ani e degeaba iar daca esti mai mare de 15 la fel)
Black Beauty
Copii Capitanului Grant e destul de buna
Sa stii ca si Frankenstein r o carte buna
Daca esti micuta Marry Popins
Am auzit ca Academia Vampirilor e o carte buna dar acum n-am timp sa povestesc toate cartile pe care le-am citit daca vrei mai multe trimite-mi un mesaj.

| lavi54 a răspuns:

Poti sa mai citesti Animorfi-Applegate

sau niste carti de Jackie Collinss dar acelea sunt mai mult pentru adolescenti deoarece contin scene de sex...iti recomand ucigasele iubirii e superba eu am citit-o.

| gabygaby a răspuns:

O iubire de neuitat-nicolas sparks, te asigur ca nu regreti daca o citestibig grin

| Andreea_3007 a răspuns:

Capitanul Hatteras-Jules Verne
Dracula-Bram Stocker
Cei trei muschetari (1, 2)-Alexandre Dumas
Robin Hood-Henry Gilbert
Lorelei-Ionel Teodoreanu