| ToxicG a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri gen "Sa ma schimb?! Da ce`s eu?! Semafor?" sau "Scuze dar nu m-am nascut sa va suport pe toti!"
Cele mai multe funda!

Răspuns Câştigător
| TashaUhm a răspuns:

Stiu ca sunt multe, dar fa-ti timp sa le citesti pe toate!kiss

1.Esti un oarecare, care cauta parcare!

2. Daca spun ''PA'' nu inseamna ca plec!

3.Stii? Vad viata ca pe un joc.Sunt pasionata mereu de primul loc.

4.Ma exprim sa intelegi mesajul! Eu nu-s m*-ta sa cenzurez in fata ta limbajul!

5. Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.kiss

6.Sunt inofensiva.Dar gandul meu e criminal!

7.Si cateodata pur si simplu nu pot sa tac!

8.Sa iert`? poate`! Sa uit? Niciodata!

9. Vrei atentie? Fa-te semn de circulatie.

10.O data cu magia. dispare si misterul!

11.Traiesc o poveste si visul e culoare!

12.Educata de destin, simt multe si arat putin!

13.Relax domnisoara, nu esti decat o tarf* ordinara!

14.Degeaba ma privesti confuz acum! Oricum raul e deja facut!

15.Am o vorba de la tata:''Intro zi se-nvarte roata''!

16.Pentru mine sunt niste amintiri care vesnic o sa doara! Pentru tine e doar o poveste de seara.

17.Am intrebat multe.Insa raspunsul tau va fi cu puncte puncte!

18.Cand am avut toate raspunsurile, intrebarile s-au schimbat!

19.Chiar daca unii nu ne lasa sa traim, primiv inainte si ironic le zambim!

20.Sa-ncepem cu inceputul:'De azi promit sa uit trecutul!

21.Hai Bye`Bye! Ramai cu bine.Vezi ca-ntreaba c*rvele de tine!

22.Profita de fiecare clipa.Ca in fiecare paradis exista cate o ispita.

23.Beau bere..Sa-l fac sprits pe Jack Daniel's.

24.Sentimentele sunt cea mai dura arma!

25.Pastreaza copia, dar nu uita originalul!

26.Ai curaj sau doar tupeu ca sa intrii in jocul meu!

27.Acum zi, ce faci? Vii mai aproape sau te retragi?

28. Facem tot ce simtim si nu ne oprim. Tarim viata din plin!

29.Inainte iubeam sa te ador.Acum iubesc sa te omor!

30.Il iubesc.dar prostul nu-si da` seama!

31.Te gandesti, aberezi, trezeste-te..Prea frumos visezi!

32.Nu-mi place sa-mi spui [PA]! Nu uita..asta e replica mea!

33.Inselatul nu e o greseala, ci o alegere!

34. Vrei lectii de viata? Astea nu se gasesc la piata!

35.Neaga tot, nu vrea sa recunoasca.Ca m-a inselat cu prima curva proasta!

36.Imi place sa trag marijuana pana ma cred zeu!

37.Stapaneste-ti ura si foloseste-ti gura doar atunci cand sugi ****!

38. Daca le dai prea multa atentie esti o zdreanta!

39.Ia atitudine fetito si scuipa-i in fata!

40.Nu vorbesc frumos cand imi vine sa-mi bag ****!

41. Poti sa ma urasti, nu te condamn! Dar cand suntem fata-n fata tot tu-mi esti fan!

42. Daca tu esti ingerul, atunci port eu coarnele.Ma-ntorc unde demonii m-asteapta cu goarnele!

43.Ba! Ti-am mai zis ''Du-te dracu''Daca imi rupi inima iti rup capul!

44.Te mai bag o data-n mama ta.Te pup.Si am plecat!

45.Don't cry! Say ''*** you!'' and smile.kiss

46.Cand am spus STOP, stop sa fie!

47.Omul intelept nu spune ce gandeste!

48.Baietii mari nu plang, ei doar mimeaza totul!oh go on

49.Pentru ca eleganta impune respect!

50.Crezi ca ma impresionezi atunci cand aberezi?

51.Inca o lovitura.Dar e una sub centura!

52.Pana si regina ghetii te trateaza ca pe o c*rva!

53.Roz cu picatele verzi vrei za vezi de te i-ei in gura cu mine!

54.Cu aripi frante poti doar sa-nveti cum sa cobori!

55.Auzi Miss? Cate nopti ai prestat ca sa ajungi ce esti azi?

56.Nu toate blondele sunt proaste.Dar tu intreci orice masura!

57.Nu gasesc un sinonim sa te reprezinte!

58.Mi-am irosit 2 minute din viata sa te aud cum te lauzi.Narcisisto!

59.Imi spui ca sunt un inger si ca ingerii nu plang!

60.Arati ca un pom de Craciun! Paiete, bijuterii si tone de machiaj!

61. Vocea ta gingasa nu ma sperie!

62.Nu-ncerca sa respiri aerul cuvenit mie!

63.La vrajeala ta nici gradinita nu o combini.

64.Mai sunt si golani care se indragostesc!

65.Degeama ai capul mare dar creierul gol!

66.Esti frumos sa moara mama ta! Zici ca esti desenat cu stanga!

67. Poti sa ma consideri sters, guma peste creion!

68.Ce nu ma intereseaza nu ma raneste!

69. Poti sa te duci! Din partea mea, frate, fa-te muci!

70.P*la mea.Usor usor devin dependenta de tine!

71.Visele mele se spala, atunci cand ploua iar afara!

72.Esti mai zdreanta decat presu ma-tii de la intrare!

73.Intro zi am sa ma marit! Dar nu cu tine.

74.Inteleg ce vrei sa zici, desi e evident ca tu nu intelegi!

75.Nu spune prostii mereu, ci doar cand deschide gura!

76.Ai terminat de vorbitt sau mai trebuie sa dorm?

77.Fa Du-te! Eu nu pun botu! Sunteti prea multe

78.Ai o voce frumoasa.De ce o irosesti vorbind?

79.Ai fata de radio!

80.Te batai pe house nasol.Te prefaci ca bei si porti gentuta.Ba puta..Esti gay?

81.Sa pice Raiul pe Pamant' stig pana-mi crapa capul.Nu ma faceti sa urc eu la voi ba, ca va ia dracu!

82.Paranormal,apar cand par sa dispar!

83.Stai putin..Ma-ta e t*rfa' e pleonasm!

84.Am o boala pe tine, Da-ti-as m*ie fata!

85.Cand viata iti intoarce spatele-F*te.o

86.Esti mai prost ca un ciob de hartie!

87.Tu esti prima...T*rfa infecta!

88.Te oftici si-mi strigi ''m*ie''! Dar stai asa, nu te-am intrebat ce face maica-ta!

89. Vreau sa afle toti, nu sa citeasca in stele! Ma comport exemplar, dupa standardele mele!

90.Ti-o dau la m*ie pentru tot ce spui, pentru tot ce faci, pentru ca ma ataci!

91.Deschide ochii''iti soptesc la ureche! Viata-i t*rfa si tu esti sufletul ei pereche!

92.Caracterul omenesc te lasa des fara cuvinte!

93. Poate chiar stii ce zic, sau poate o iei in gluma!

94.Prieteni falsi ce m-au ajutat ce sunt să fiu, i-am numărat pe un singur deget, pe cel mijlociu.

95.Si noi, astia frumosii, mai avem momente cand suntem deprimati, dar ne uitam in oglinda si ne trece! laughing

96. Tu ca mine numai găsești.
- Eu ca tine nu mai caut!

97.E ziua în care soarele a zâmbit la toţi...de data asta nu s-a mai oprit la colţ!

98.Imaginează-ţi că o dau lipsit de graţie.Na`**** că nu ai atâta imaginaţie

99. Zâmbet stingher, eşti între demon şi înger, între cuget şi rânjet, între tunet şi fulger

100.Nu există perfecţiune,****, nu-ţi pierde timpul încercând să găseşti limitele legii infinitului:*

101.Pentru fiecare gheara de tigru si glont de mare calibru, Degaj energie pozitiva caut starea de echilibru

102.Nu vreau stres, mă caută des♥

103. Cânt pentru ce am avut, şi ţip pentru ce am iubit.

-Sper ca te-am ajutat! Fundita?puppy dog eyes

19 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Dar tie iti pare a fi fenomenalTu crezi ca totul se-nvarte-n jurul tau? mai bine ar fi sa calculezi din nou

Tu te mai suporti? eu nu te mai suport!

Ce fac? Cum fac? treaba mea! vz ca prinde invidie pe mine tarfa ta

Nu esti decat o marioneta si iti dai impresii.esti ''vedeta'' ma faci sa rad.esti chiar penibila.dar tu te crezi ''irezistibila''

Aveti calitati aparente sh defecte permanentesunteti fete numite 'curve' dar care va credeti decente

Simpla mea prezenta poate fi fatala uneori Stiu cat ma adorati asta e.ma suportati

Dar eu nu asc ce sp lumea rea nu crd nmc din c sp ea

Multe barfe.Multe tarfe.asa-i viata.cand te apuca greata

Defectele melesunt calitatile tale

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Fiecare barfa...ma face mai importanta

Te bagi in viata mea cu fiecare secunda...pey normal ca a ta e praf!

Nu e un vis si nicio fantezie E ceea ce se numeste copilarie:X

:X Baietii au balansul lor fenomenal dar intodeauna fetele au rolul principal!

Fetele cuminti nu mai sunt la moda ci fetele fierbinti, ce iau toti baietii in proba:X

Nu vrem fraieri care nu stiu ce sa faca

Ce? nu ti'am sp? astea cuminti s'au dus

As vrea sa fiu un fulg de nea:X chiar daca as trai numai o zi.macar as fi fericita iar apoi as putea muri linistita

Sh pentru ca am fetele langa mine.nu mai am nevoie de tine[:X](

sin nosotros no hay paraíso :X

Tipul de fata care te vrea, dar nu are nevoie de tine

Fraiere.e prea papusa chiar sh fara toc sau fusta

Cn il usuca pe tati de bani? E pustoiaca lui de 16 ani[:X]

Sunt multe ca ele...dar nu toate stralucesc[:X]

'Buna rau!'. asta era in generala acum e fata de liceu, sh e dementiala!

Discoteca toata, se uita cum arata le'ar vrea o data...sa le vada la treaba!

Te vad in fataEsti ca o zdreanta Eu cresc in inaltime...tu ramai pitic de casa! Auzi mult blah.blah.stii numai blah.blah vezi numai blah.blah.crezi numai blah.blah

Dar asta mica promite cica, ca va fi cea mai buna gagica de astazi!

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

Răspuns utilizator avertizat
| jacobtim44 a răspuns:

Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Exista doua cuvin...
VEZI MAI MULTE PE http://pedanny.blogspot.ro/

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Anaalex520 a răspuns:

- Ca tine gasesc si in RECYCLE BIN...Ca mine nu gasesti nici pe GOOGLE

- In padurea cu alune aveau casa 2 pitici...Vine Cioaka si le spune daca Elodia e aici?

- Cine se trezeste de dimineata…casca toata ziua

Cand stapanul nu-i acasa, sar pe geam si intru in casa.

O sa mori bah puta ascultandu`l pe gutza…

Draga esti de milioane…i-a 50.000 si du-te...

Dansez pe sarma DND

Femeile...sunt ca locurile de parcare : cele bune sunt okupate iar cele libere sunt pentru handicapati.

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti kapra! Mai stai o data... :D

Astazi… am aflat ce e Iubirea :X …..MAINE…. afli tu ce-i despartirea.

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-2016.html

| xFakeSmilex a răspuns:

Ea nu e sofisicata dar nici genul de fata pe care sa o poti cumpara cu o bomboana de ciocolata

Dacă vreodată măta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei

Prin definiţie, omul nu este diferit, ci indiferenţa sa este cea care face diferenţa

Eu te provoc să luăm foc. Să ne simțim ca-n rai chiar dacă-i dracu' la mijloc

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima

Tăcerea este prietenul adevărat care nu te trădează niciodată

Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.

Daca curvele ar fi fosforescente…atunci Bucuresti ar fi Las Vegas…

Ma plictisesc… numar o bila in trei colturi…DND

Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc…

Rău cu rău, dar mai rău e fără rău...
Cine l-ar putea înlocui pe dobitocul tău?

Ah! Azi nu mă mai suporţi şi vrei să plec.
Dar mâine o să mă suni să-mi spui că suntem un întreg.

Nu mai înţeleg, nici nu mă mai strofoc,
Știu bine c-am plecat să am de unde să mă-ntorc...

Uneori poate sunt un adevărat bădăran,
Dar crede-mă, fetiţo, ştiu să preţuiesc ce am!

| annabetu a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| HinaOnBike a răspuns:

Uite aici:
Ai fost un prost. Nu trebuia s-o visezi, trebuia s-o iubeşti!

Prietenii sunt langa tine mereu, orice s-ar intampla, Iar cand acel prieten te tradeaza, simti ca nu mai ai viata!

Un baiat o sa isi aminteasca mereu de fata timida cu inima frumoasa care l-a cucerit cu un singur zambet

Tu esti aici cand totul dispare, ma faci sa cred ca iubirea nu moare!

Intr-o relatie fiecare fata isi doreste 3 lucruri : ochi care sa nu planga, buze care sa nu minta, iubire care sa nu moara.

Sunt persoane care nu inceteaza niciodată sa se iubeasca. Asta pentru ca ceea ce ii uneste este mai puternic decat ceea ce ii desparte.

Nu pot!" nu a facut niciodata nimic. In schimb "Am sa incerc!" a facut uneori minuni.

Nu exista nici prietenie si nici dragoste acolo unde nu exista respect si sinceritate.

In viata sa nu spui niciodata "te iubesc" sau "imi pare rau" daca nu simti cu adevarat asta!

Daca viata este un test, atunci imi fac fituica. Incerc sa am suflet de fier si principii de stanca!

Astea sunt doar cateva, dar uite si un site super cu tot felul de statusuri :
http://statusbun.com/

Succes si un an nou fericit!

Nu imi place sa sterg mesajele vechi, pentru ca ma simt ca si cum as sterge o istorie

| LexuDeea a răspuns:

Adevarul costa scump... si o sa-ti demonstrez, vreau sa intelegi ca daca tu IGNORI tot ce te inconjoara... asta nu inseamna ca o sa dispara!
Un zambet, o amintire, un suflet, vorbe, momente, tot ce e legat de tine pot numi viata
S-au adunat cativa ani speram la bine in continuare. Chiar daca au fost si clipe grele. M-au facut sa fiu mai tare!
Cand suferi nu privii in urma cu teama, ci in jur cu intelegere!
Mereu o să ai în gînd... "Totul putea să fie altfel..."
Aminteste-ti permanent ca vorbele tale pot avea mai multa greutate decât crezi si ca exista o diferenta între ceea ce spui si ceea ce se aude
În viață e de ajuns o singură minciună pentru a te îndoi de toate adevărurile spuse până atunci
Redau doar ceea ce reflectez, iubesc doar ceea ce apreciez, daruiesc doar la cei ce ii stimez, protejez doar ceea ce mi-e mai scump si ajung mereu unde imi propun... orice minut e un nou inceput
Căutăm ceea ce fuge de noi și fugim de ceea ce ne caută
Viseaza la ceea ce vrei sa visezi, du-te acolo unde vrei sa mergi, fii ceea ce vrei sa fii, ai doar o viata pentru a face ceea ce vrei sa-ti propui
Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este... sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii
Razi cand esti suparata, Zambeste cand esti enervata, Trezeste-te zambind dimineata, Mai pe scurt... Traieste-ti viata

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Niste statusuri sunt:
-Spatele meu nu e casuta vocala, deci daca ai ceva de spus, spune-mi-o in fata!
-Ia te uite, nu are lumea ce face decat sa-mi citeasca mie statusul!
-Crezi in dragoste la prima vedere? ...sau trebuie sa mai trec o data pe langa tine?
-Te plang ca nu au bani, dar ca nu au minte nu se plange nimeni!
-Cine se trezeste de dimineata, casca toata ziua.
-Ce poti face azi nu lasa pe maine, ci pe poimaine sau pe raspoimaine, ca poate nu mai e nevoie.

| irinaaa1998 a răspuns:

;

| Kami235 a răspuns:

Ma schimb cand vreau eu, nu cand vreti voii!

| Gewo a răspuns:

»- Încă te doare?
- Doar când respir

»E rândul meu să nu îmi pese.
Zbor printre amintiri.

»Miroase a viclenie, ironie şi orgoliu în aer.

»Adevărul doare, enorm, dar o singură dată. Minciunile dor practic mereu.

»- eşti bine?
- nu.
- nici eu. pe cine omorâm?

»Generația nostră iubește practic la fiecare 2-3 luni. Mare prostie,dar e la "modă". Mulți "îndragostiți" sunt falși.
Ei spun că vor muri unul fără altul, dar se despart. Și nimeni din ei nu moare.

»Unii iartă, pentru că încă iubesc, și ar durea prea tare să plece, alții nu iartă, pentru că încă iubesc, și ar durea prea tare să ramână.

»Unii dintre noi își amintesc ce mult au iubit, alții încă iubesc. Unii încep să uite, alții încearcă să păstreze ce au. Unii renunță, alții nu realizează că au pierdut demult. Unii plâng, disperați după perioada în care simțeau că trăiesc, simțeau cum sângele care le curge prin vene nu e doar al lor, alții zâmbesc și oftează, acceptă și înțeleg, adorm spunându-și "a fost!"

»Oricâte fapte bune ai face,cei din jur te vor judeca mereu pentru cele rele.

»Dezamăgirea o primeşti atunci când te aştepţi mai puţin.

»E mult mai uşor să spui că nu ai nimic, decât să spui ce te deranjează.

»Până la urmă și orgoliul lui e enervant de adorabil, dar totuşi dureros.

»Aş vrea ca lumea sa înțeleagă un singur lucru: pentru toate greutățile pe care le îndurați, nu este vina ţării, este vina oamenilor care va înconjoară, asa ca vă rog, nu mai urâți Romănia!

»Ieri, l-am văzut. Şi-mi bătea inima-n mine atât de tare! S-a apropiat, dar nu a zis nimic. Mi-e teribil dor de el, dar asta e, viaţa merge înainte, cu sau fără el!

»Cum pot încapea atâtea sentimente într-un corp atât de mic?

»Ce e mai grav? Să pierzi un suflet sau o inimă?

»Îmi plac dimineţile. Mi se pare că sunt pline de mister şi foarte secretoase pentru că nu ştii niciodată ce te aşteaptă. Si nici în ruptul capului nu vor să-ţi spună. Au ele un farmec aparte tocmai pentru că îmi lasă impresia că azi va fi mai bine decat ieri…

Falsitatea e noul trend și toată lumea pare să fie la modă!

Eu stiu mereu sa citesc in ochii tai si sa inteleg din bataile inimii daca esti fericit sau trist, daca te doare sau nu. Eu stiu sa separ zambetul tau fals de cel real si minciuna de adevar. Eu sunt femeia care ti-a marcat viata, si asta pentru ca si tu ai fost barbatul care mi-a marcat viata!

De ce să nu privim lucrurile în profunzime şi să ne plângem din nimicuri? Hai să zâmbim astăzi, acum, în clipa aceasta, să surâdem fără motiv.

Da' hai să zâmbim că viaţa şi aşa e scurtă, de ce s-o irosim cu supărare multă şi ură, şi răutate, şi minciună?

I don’t wanna dream, I just wanna live it.

So take me or leave me,
I’ll never be perfect, believe me!

In venele mele tensiunea scade rapusa de lene.E prea devreme sa-mi fac probleme.

De multe ori mă-ntreb, oare cât o sa mai ţină, Oare câţi or să plece şi-or să vină.

Cataloghezi oamenii dupa propriile preferinte, pui etichete fara cerinte. Te crezi desteapta? Impusca-te

Momentan, am visele mele, și dacă chiar te întrebi, nu ești și tu printre ele!

Te doare deşi nu simţi nimic, e greu de-nţeles cum ieri râdeai cu poftă iar azi n-ai forţă să zâmbeşti.

Nu are rost.Ma uit, privesc si zic :" Da, a fost."

Ai intins de multe ori coarda de-a lungul timpului, acum e randul mei si-am sa ti-o intind, da-n jurul gatuluiwinking

Ia-ti liber de la stres pentru o vreme.Nu-ti mai bate capu` uita de probleme.

Nu căuta răspunsuri imposibile. Mai bine schimbă întrebările…

Lasă să mai trecă câțiva ani smug, să vezi ce bună se face ea`=p~...atunci o să spui ah :*, ce n`aș da să fie a mea! ♥; x

Nu contează părerea celor din jurul meu... ei spun că sunt fiţoasă, asta e, imi pare rău!

Suntem genul de fete care ştim ce-nseamnă distracţia, prietenia adevărată, şi cum e să suferi câteodată! Am fost şi suntem mereu împreună, pentru că suntem normale într-o lume nebună!

Si lumea asta vrea sa ma distruga usor, usor.dar mie nu-mi pasa de invidia lor. ♥

M-ati lasat toti la greu! Am vazut ca am o singura prietena si aceea sunt eu.straight face

Nu am nevoie sa mi se arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!

Iti doresc un zambet dupa fiecare lacrima si un curcubeu dupa fiecare strop de ploaie!:*

Respectul ee ceeaa ` ce primesti pentru ce faci`. tu ma respecti pe mine. si eu din respect ma pisJ ` pe tinee.; x

Si n`am sa uit. Cu ele am fost mereu Si mi-au fost aproape cand dadeam de greu!

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdutesickj.

Au fost si certuri si nu pot minti, Dar supararea nu tinea mai mult de o zi.

Uite`te la mine, incearca sa intelegi ca sunt aici pentru tine...si prin orice vei trece, nu conteaza ce imi vei cere sa fac, eu voi face; x

Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor... S-au pacalit singuri!winking

Stie` cand` sa rada`,Cand sa fie` supaRata`,Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta •!:*

Urăsc când trebuie să răspund: "nimic ", când de fapt aș vrea să spun atâtea...

Nu ştiu, frate! Ajuţi oamenii, iar ei profită de tine.

Mă privești când dorm, când plâng, când râd nebunește, când sunt mofturoasă și întoarsă pe dos. Mă privești în tăcere cum te cert, cum îți reproșez și te acuz. Mă privești cu iubire, cu înțelegere.

Mă iubești. Nu știu exact cum ai ajuns să faci asta, dar o faci. În cel mai frumos și sincer mod. Iar eu îți mulțumesc pentru asta.

Și eu te iubesc. În cel mai ciudat mod posibil. Al meu. Dar te iubesc! Mereu. Și când te cert și când te sărut și când mă pierd în brațele tale și când îți întorc spatele dacă mă supăr. Te iubesc! Nu simplu, ci cât se poate de complicat.

"Învăţase că atunci când se uită pe geam seara, chiar dacă era lună plină şi prea multe stele pe cer, să înghită în sec, şi pur şi simplu să nu o mai facă - să nu îl mai ceară înapoi, şi nici să nu îşi mai dorească să nu se întoarcă vreodată.
Învăţase să-şi trăiască simplu viaţa, cu o cafea care nu mai avea gustul ăla de demult, care probabil el i-l dădea, fără prea bine cunoscutul parfum, fără prea multe regrete sau lacrimi. Trecea peste fiecare zi, o începea şi o termina cu un zâmbet, unul din inima, şi aproape că uita - uita că mai avea doar jumătate din inimă.
Ştia doar că e păcat...mare păcat, uite, că s-au dus dracului două suflete care puteau să crape cândva unul pentru celalalt. Era conştientă acum că nu mai conta când sau cum s-au întâmplat toate astea.
Îi e bine, împăcată demult cu unele idei, dar câteodată îşi închide ochii uşor, seara, înghiţind încă o dată tot ce ar mai avea de spus, iar cu zâmbetul pe buze, pumnii strânşi, şi o sclipire puternică în ochii, încă i se rupe inima în două."

Primăvara fiecare zi îmi pare o nouă şansă la fericire. La fericirea pe care o aştept de atâta timp.

"Avem timp pentru toate. Să dormim,
să alergăm în dreapta şi în stânga,
să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou,
să-i judecăm pe alţii şi să ne absolvim pe noi înşine,
avem timp să citim şi să scriem,
să corectăm ce-am scris, să regretăm ce-am scris,
avem timp să facem proiecte şi să nu le respectăm,
avem timp să ne facem iluzii
şi să răscolim prin cenuşa lor mai târziu.
Avem timp pentru ambiţii şi boli,
să învinovăţim destinul şi amănuntele,
avem timp să privim norii, reclamele sau un accident oarecare,
avem timp să ne-alungăm întrebările,
să amânăm răspunsurile,
avem timp să sfărâmăm un vis şi să-l reinventăm,
avem timp să ne facem prieteni, să-i pierdem,
avem timp să primim lecţii şi să le uităm după-aceea,
avem timp să primim daruri şi să nu le-nţelegem.
Avem timp pentru toate.
Nu e timp pentru puţină tandreţe.
Când să facem şi asta murim."

"Să faci totul ca pentru ultima oară. Şi cerul, şi pământul, şi ochii celor dragi, şi zâmbetele, şi tristeţile lor să le priveşti ca pentru ultima oară. La sfârşitul zilei să priveşti apusul soarelui ca pentru ultima oară şi, adormind, să crezi că o faci pentru totdeauna. Iar dimineaţa, dacă te mai trezeşti, s-o iei de la început, făcându-le pe toate ca pentru ultima oară, dar cu o înnoită disperare."

Întâlnim oameni şi oameni, cu fel şi fel de inimi, dar niciunul din ei nu va înţelege ce se întâmplă cu sufletul tău mai mult decât o faci tu. Aşa că nu te obosi să spui lumii câte nopţi plângi cu capul adâncit în pernă, nu te obosi să le spui cât de mult te doare răutatea lor, nu te obosi să le spui că îţi pasă de ei, nu le spune că ai sentimente – pentru că în fond, oricum nu vor ţine cont. Oricât de multe părţi din tine le-ai pune pe tavă, tot te vor călca în picioare fără nici cea mai mică urmă de regret.

"Iubeşti o femeie pentru ceea ce o diferenţiază în lume, pentru unicitatea ei."

Femeia trebuie iubită pentru sufletul ei, nu pentru felul în care arată; nu pentru culoarea ochilor, nu pentru haine. Femeia e în suflet; corpul e doar un element de susţinere!

"Urăsc să n-am încotro decât să risc iubindu-te aşa."

Toate persoanele care intră în viaţa mea, pleacă cu ceva de la mine. Dar de cele mai multe ori pleacă cu bucăţi din inima mea. Şi a venit el şi a plecat, apoi a mai venit un el şi a plecat, apoi un alt el şi a plecat. aşa că inima mea era într-un proces de dezintegrare constantă. Şi cu cât se rupea mai mult din mine, începeam să mă simt ca un puzzle cu piese lipsă, ca o păpuşă dezmembrată şi uitată într-un colţ al camerei. Şi cum ar mai putea cineva să iubească un suflet care nu mai are cu ce să iubească înapoi? Un suflet atât de incomplet? Un suflet care nu are nimic de oferit?

Nici un idiot nu merită să aibă şansa să îţi strice ziua!

Când pierdem o persoană pe care o iubim, o parte din sufletul nostru se rupe în cel mai propriu mod. Şi a doua zi dimineaţa, singurul lucru pe care îl ştii e că o parte din tine lipseşte şi că s-ar putea să nu o mai recuperezi vreodată;

Par tăcută şi liniştită. În ochii mei nu poţi să zăreşti nici un vulcan pe cale să erupă. Dar puţini ştiu câte lupte se dau în sufletul meu.

Şi se lăsă să râdă puţin, să se bucure; dar apoi îşi puse mâna la gură, parcă îi părea rău că uitase pentru o secundă de suferinţa ei.

"Am pierdut multe. Timpul, viața, oamenii mi le-au luat. Pe unele le-am pierdut chiar eu, din neglijență sau din altceva. Dar am învățat să păstrez într-un colț de suflet lucruri pe care să nu mi le poată lua nimeni. Le-am ascuns bine de ochii lumii. Mi-am pus deoparte demnitatea, într-un alt loc puterea de a renaște mereu, într-un colțisor mi-am ascuns copilăria și într-un altul iubirea. Le păstrez la loc de cinste. În cămăruțele inimii mele."

Sunt oameni care pleacă, deşi ne-am dori să îi ţinem mereu lângă noi.
Sunt zile când vrem să uităm, dar tot ce reuşim este să ne amintim şi mai mult.

"Dacă nu-i vezi lacrimile unui om, nu înseamnă că el nu plânge pe ascuns în sufletul lui."

"Dragostea înseamnă să îţi dai inima şi sufletul întreg celui care ţi le va zdrobi."

"Dacă promiţi că nu întârzii prea mult, o să te-aştept toată viaţa."

| aLaBunN a răspuns (pentru Gewo):

___[]~[:*]~ CeI care ma critica si Ma invidiaza ~[phbbbbt]~___Vor doar sa ma scHimBe___PenTru cA vad in mine ceea cE Ei nu vor Fii niciodata [!]~[:*]~[]___

| gata1oana a răspuns:

Ok iti dau eu cateva:
Nu iti mai da atatea aere ca te ia vantul pe sus.
Asta e mersul tau, sau faci misto de asfalt?
Esti mai prost ( proasta) decat prevede legea
Esti prietenul( prietena ) mea... dar esti prost |a

| Alexandra_Ale_1998_kT3O a răspuns:

Niste statusuri sunt:
-Spatele meu nu e casuta vocala, deci daca ai ceva de spus, spune-mi-o in fata!
-Ia te uite, nu are lumea ce face decat sa-mi citeasca mie statusul!
-Crezi in dragoste la prima vedere? ...sau trebuie sa mai trec o data pe langa tine?
-Te plang ca nu au bani, dar ca nu au minte nu se plange nimeni!
-Cine se trezeste de dimineata, casca toata ziua.
-Ce poti face azi nu lasa pe maine, ci pe poimaine sau pe raspoimaine, ca poate nu mai e nevoie.