| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie să fac o colecție de ciuperci, minim 20 de specii din România. De unde le pot colecta? Cunoașteți zone din jurul Bucureștiului în care să gasesc ciuperci?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă o fugă in piață, ai rezolvat cu 10 tipuri de ciuperci

| Vântulalb a răspuns:

In afara de ciupercile "de roua" ce se gasesc si in iarba parcurilor din Bucuresti, restul le gasesti in padure. Atat comestibile cat si otravitoare. Daca nu le cunosti, ai mare grija!

| hacktek a răspuns:

E cam gata cu ciupercile anul acesta, va trebui să îţi faci colecţia anul viitor.

| anonim_4396 explică (pentru hacktek):

Mie mi se cere colecția in ianuarie. Există astfel de colecții de vanzare?

| hacktek a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred...