| Sophieka a întrebat:

Buna tuturor,

Am avut cont pe un site in care nu este permis sa ai decat un singur cont. Am incalcat regula si mi-am facut inca un cont. Am fost detectata si restrictionata. Contul exista dar nu il mai puteam folosi. Am sters ambele conturi si am facut din nou un singur cont. Contul exista, dar nu il pot folosi.

Cum pot face sa nu mai fiu detectata?
Pot schimba IP-ul sau tara cu vreun program, preferabil gratis?
Nu ma pricep deloc in ale internetului si tehnologiei.
Multumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inainte sa incalci constient o lege, trebuie sa INVETI foarte bine cum functioneaza si cum se aplica aceea lege.
E valabil si la inregistrare la asemenea site-uri.
Succes la studii!winking

| Sophieka explică (pentru Bula):

Nu vreau.

| Bula a răspuns (pentru Sophieka):

In acest caz n-ai decat sa respecti intocmai regulile!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna,

Nu cred eu ca se ajunge pana la detectarea IP-ului si asa mai departe...
Incearca sa iti faci o alta adresa de mail si ulterior un nou cont.

Numai bine!

| Werrich a răspuns:

Buna, eu aveam probleme cu Facebook ca imi faceam cont multiplu si nu stiam de ce imi suspendea automat noile conturi, pana cand m-am gandit sa confirm contul nou de Facebook folosind datele mobile ale telefonului, fapt care a functionat.

| FreddieM a răspuns:

Te inregistrezi cu un alta adresa email.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Ți-ai făcut contul nou cu aceeași adresă de email sau același număr de telefon pe care l-ai folosit anterior?

Folosește o altă adresă de email sau număr de telefon atunci când dorești să o iei de la capăt cu un cont nou! Mai mult, folosește un alt PC sau telefon /laptop! (din cauza adresei IP -la unele site-uri contează )chiar și un nou username și date personale (nume, adresa, data nașterii etc )

Despre ce site este vorba?