| Artamona a întrebat:

Buna tuturor. Am nevoie de ajutor. Cei care au absolvit liceul si au avut parte de a participa la balul de absolvire, puteti sa-mi explicati cam cum ar fi programul acestuia. Va multumesc! E un proiect pentru scoala si e urgent!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe vremea mea, ii ziceam banchet.
Pai... Am facut poze de grup, apoi am urcat la aperitiv, si am terminat bautura de la masa. Muzica nu incepuse, asa ca am iesit la o bere. M-am intors cand incepea "treaba", am mancat, am stat putin si am mers sa bem ceva. Dupa aia ne-am dus sa bem ceva. M-am intors ametit, se servea iar mancare, asa ca a mers niste bautura dupa aia. Stiu ca cedase un coleg, si ne-au rugat sa plecam din localul in care mergeam la baut.
Cand m-am intors la banchet se dansa. Am mancat desertul, si m-a fraierit o colega s-o dansez. La plecare as fi baut ceva.
Ploua.
Am fost copil cuminte am lasat masina acolo.