| alina88 a întrebat:

Buna tuturor.Am o rugaminte la voi.Va rog sa-mi spuneti cum pot sa-mi fac o carte personala de bucate, sa pot scrie retetele mele preferate si altele, de ex cum e cartea lui sanda marin sau ceva de genul asta.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

In general se fac mai multi pasi : incepi prin a publica cateva retete in reviste gen Practic in bucatarie, cateva aparitii la unele televiziuni locale etc. Se poate si fara acest lucru dar iti trebuie un sponsor si daca nu se face promovarea cartii asa cum trebuie va fi vanduta intr-un tiraj mai mic. Daca ai bani mai multi poti face toate acestea pe cont propriu. Succes!

| dix a răspuns:

E simplu, pe net. Cumpei domeniul si incepi sa scrii. Nu uita sa notezi referinte si surse, ca doar nu ai inventat tu totul:-) poti sa culegi si sa redai retetele cititorilor tai.