| raluca750 a întrebat:

Buna tuturor :*:*:*:*. mei imi place sa scriu povesti dar acum as vrea sa scriu o carte de dragoste.problema este ca nu stiu despre ce anume sa scriu. cine imi da niste idei primeste funda( va rog...inseamna fff mult pentru mine)

5 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Ai putea scrie despre dragostea dintre stăpân și animalul său, iar apoi despre apariția dragostei adevărate în viața stăpânului și dispariția sentimentelor profunde pentru animăluț. Nu am talent să explic dar uite de unde m-am inspirat eu:
http://www.vaduva.ro/cum-ai-putut-viata-de-caine/
Despre asta voiam să zic. E o poveste foarte tristă care ar impresiona pe oricine. Mie una mi-au dat 1-2 lacrimi citind-o...
Sper că te-ajută! Succes

| Mony_4137 a răspuns:

Mai bine te-ai lasa de romane de dragoste. E plina lumea. Eu zic ca mai bine merge un roman istoric. E mai interesant sa stii ca ceva tot e realitate.

| Mony_4137 a răspuns:

Mai bine te-ai lasa de romane de dragoste. E plina lumea. Eu zic ca mai bine merge un roman istoric. E mai interesant sa stii ca ceva tot e realitate.
Succes orice ai alege si daca termini cartea sa se vanda bine!big grin

| ClaudiuAndrei90 a răspuns:

Vrei cu oameni? Am o idee sa scrii despre o poveste de dragoste dintre doua animalute, sa le personifici. Dar aceste animalute sa nu se potriveaca deloc din punct de vedere fizic(adica un animalut mai mic cu unul mai mare). Dar ei sa se indragosteasca, sa-si petreaca zile de vis impreuna, familia insa sa ii desparta la un moment dat. Apoi scrie despre cum ea s-a mutat, au trecut anii, cum si-au trimis scrisori in secret, dar ceva s-a rupt deorece el sau ea a incetat sa mai trimita raspuns inapoi. Apoi fa-i sa se intalneasca, la prima vedere sa se certe din cauza lipsei de raspuns apoi dragostea lor sa reinvie din nou incetul cu incetul.Am dat si eu o idee.Stiu ca suna cam prostesc. Oricum multa baftahappy.

| cryna a răspuns:

Ai putea sa scrii despre prima ta dragoste. succes