| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Sunt noua aici, si pe wattpad. Am o intrebare despre wattpad. Vreau sa scriu o poveste, insa nu prea stiu cum s-o impart in capitole. Va rog, ajutati-ma. puppy dog eyes

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ca sa scrii bine si sa stii a structura materialul epic este nevoie sa citesti multa literatura. Povestile n-au capitole.

| atoatestiitoarea a răspuns:

Povestea este forma literara populara deci nu este prea complicata
In cepe cu A fost odata ca niciodata
Poate fi vorba de un tânar sarca dar frumos
si de o printesa frumoas pe care bineinteles o va rapi un zmeu fioros si cu trei capete si imparatul adica tatal fetei va promite mâna fetei clui care o va aduce inapoi