| 00Misaki00 a întrebat:

Buna!:* Va rog sa imi spuneti si mie niste filme de groaza... unele bune!:* Multumesc anticipat:*:*

Răspuns Câştigător
| luisanamy a răspuns:

The Grudge

Karen (Sarah Michelle Gellar) este o studenta sosita in Japonia in cadrul unui schimb de experienta pentru un proiect social. Fara sa banuiasca nimic, ea accepta sa ii tina locul unei asistente medicale care nu venise la lucru. Cand intra in casa unde fusese trimisa, descopera aici o femeie in varsta, de origine americana, Emma (Grace Zabriskie), pierduta intr-o stare catatonica, intr-o locuinta care pare pustie si in mare dezordine.

In timp ce ii acorda ingrijiri batranei, Karen aude de la etaj niste zgomote care seamana cu scrasnetul unor gheare. Se duce sa vada despre ce este vorba si se trezeste in fata unei privelisti mai cumplite decat si-ar fi putut imagina vreodata.

In aceasta casa, un lant de orori a fost declansat de o forta malefica, aparute aici cu ani in urma. Tot mai multi oameni mor, iar Karen se trezeste atrasa in acest ciclu al groazei si afla secretul blestemului razbunator care a prins radacini in casa respectiva.Filmul are trei parti.

The Others

Insula Jersey, 1945. Razboiul s-a sfarsit, dar sotul lui Grace (Nicole Kidman) nu s-a mai intors de pe front. Singura într-o casa victoriana masiva si izolata, isi creste copiii in spirit sever religios. Ambii copii sufera de o boala ciudata: sensibilitate la lumina, asa ca noii servitori sunt obligati sa se supuna unei reguli stricte: casa trebuie sa stea in semiintuneric; nici o usa nu se va deschide inainte ca cealalta sa fie inchisa. Insa in curind aceasta regula va fi incalcata. Grace, copiii, toti ceilalti dimprejur vor avea de infruntat ceva teribil si fatal.

Orphan

Tragica pierdere a unei sarcini ii devasteaza pe sotii Kate (Vera Farmiga) si John Coleman (Peter Sarsgaard), lasand urme adanci atat asupra casniciei lor cat si asupra psihicului fragil al lui Kate, chinuit de cosmaruri si urmarit de demoni ai trecutului. Incercand sa mentina o doza de normalitate in viata lor, cei doi se hotarasc sa adopte un copil. La orfelinatul din localitate, John si Kate se...

2 răspunsuri:
| IPlankz a răspuns:

The Shining,The Grudge,The Exorcist, Omen, Orphan, Insidious, The Woman in black!

| andrei_1908 a răspuns:

The Grudge. Daca te uiti la el nu mai dormi noaptea happy funda
Sau Silent Hill