| cevazacelamineintorace a întrebat:

Voi ati voata pentru a avea Politia Animalelor in Romania.De ce?
Dau fundita la cel mai convingator raspuns?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Desigur.Pentru ca animalele au nevoie de ajutorul nostru cand alti semeni de-ai nostri se poarta cu ele ca animalele salbatice. Ele nu au cum sa se apere sau sa se trateze daca sunt bolnave.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu au cu cine si nici cu cehappy
Crezi ca statul isi mai permite la ora actuala sa infinteze inca un departament? Nu.Deja le desfinteaza pe cele existentewinking

| Pho3nix a răspuns:

DA. As vota fara nici o ezitare.
Cand vad la stiri cum unii oameni bat animalele, ma enervez ff tare.

| waXonwaXoff a răspuns:

Eu as vota in primul rand pentru a avea pe TPU intrebari fara greseli.

As vota pentru. a avea politia animalelor pentru. ca si ele sunt fiinte ce trebuie ocrotite. Dar nu cred ca sa va face vreo campanie cu semnaturi prea curand.
puppy dog eyes

| Black_Cherry a răspuns:

Da. as vota. pai cum de ce? in america daca omori un animal faci ani buni de inchisoare. la noi... o amnenda sau maxim 3 ani. trist straight face. nu mi se pare corect sa chinui animalele si sa platesti atat de putin.

| eugem35 a răspuns:

Da sa fie si la noi dar sa faca ceva cu maidanejjii

| T. AC a răspuns:

Avem o politica a animalelor dar nu este pousa in aplicare este pacat si imi place raspunsul lui anelaubed pentru ca asa este dar oameni sunt animalele ca nu constientizeaza ce fac animalele macar isi urmeaza instinctele noi putem judeca binele si raul dar nu facem diferente de fapt

| miumiu a răspuns:

Pentru ca in primul rand am fi si noi o tara mai inaintata cu noile legi si sa le zic asa "trenduri"pentru intrajutorare~! Iubesc animalele, am facut donatii, am dus la adapost o gramada si le cumpar mereu mancare, pur si simplu sunt atat de recunoscatoare si nevinovate, iar noi oameni atat de nepasatori, e bine sa-ti gasesti sprijin in cineva blanos! LOVE ANIMALS!

Răspuns utilizator avertizat
| zuzuzaza a răspuns:

As vota pentru. infiintarea unei politii a animalelor, chiar m'as si inscrie la niste cursuri care sa ma ajute sa fac parte din acele autoritai.De ce? pentru ca si ele au nevoie de ajutor, au nevoie de ingijiri.Ar trebui sa fie pedepsiti mai aspru cei care maltrateaza animalele, deoarece la randul lor s'au purtat ca unele.La noi in tara sunt putine asociatii ce lupta pentru drepturile animalelor si ar trebui sa fin mai interesati de tot ce se intampla in jurul nostru, de animale si plante, pentru a trai in comuniune cu natura, pentru un viitor mai fericit:Xbig grin