| SatinEffect a întrebat:

Buna, voi ce ziceti prietenilor din alte tari cand va intreaba ce se poate vizita in Romania? Bucurestiul il recomandati?

Răspuns Câştigător

Brașov, ai multe în zonă de vizitat, peisaje frumoase, oraș decent. Sibiu e și el aproape, Sighișoara, București (pentru viață de noapte mai mult).
Delta Dunării.

Nu ai cum să dai greș cu astea.

Marea Neagră nu o recomand nimănui pentru că e pierdere de timp și bani. România stă foarte prost la capitolul Litoral.

5 răspunsuri:
| and0ra a răspuns:

Nu. Clujul si Oradea eventual, nu Bucurestiul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Piata Bucur Oborlaughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiu, Peleș, Brașov, Bran, Sighisoara, Delta, Cazanele Dunării, Apusenii, Cluj, Oradea și dacă stă măcar o lună și a văzut tot ce e mai sus sigur și București

| Drimmero a răspuns:

Maramures, Cluj, Sibiu, Brasov, Alba (neaparat sa vada cetatea Alba Carolina, e gigantica), Orsova, e belea Mehedintiul, Tulcea sa vada Delta, Iasi, atat orasele cat si relieful din ele, adica sa se plimbe prin judetele astea sa vada ce e prin preajma, as zice ca neaparat sa faca Transalpina si Transfagarasan, ar merita sa vada si peisajele de pe Valea Oltului inspre Valcea, o stancarie foarte frumoasa si nu numai.

| Mela1000 a răspuns:

Nu. Dar recomand Sibiul, Cetatea Poenari, Barajul Vidraru, Mamaia(Marea Neagră), Piatra-Arsă, Balea lac, Lacul Sf. Ana, Covasna(având un loc special în inima mea).