| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Vreau doar sa stiu daca pot cumpara bilet de la casa, sau direct din tren si daca m-ar costa in plus.

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Cel mai ieftin e sa iei bilet online cu minim 24 ore inainte. Din gara e putin mai scump iar din tren e cel mai scump.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

IN functie de tren, daca esti cu adevarat destept, iti poti lua bilet online si acolo chiar ai oferte ok. Da, de CFR discut aici. https://www1.cfrcalatori.ro/cum-cumpar-online/

| MihaiNicu23 a răspuns:

La casa e pretul normal, direct din tren e cu suprataxa, direct din tren e pretul normal daca te urci de la o statie unde nu au casa de bilete.

| asperger3 a răspuns:

Salut. Daca cumeri din gara(acolo uunde exista) e mai ieftin fata de cel din tren deoarece platesti suprataxa...
Daca urci intr-o halta fara vanzator OBLIGATIA este de a cauta controlorul si de a procura bilet.
De exemplu pleci din statia Potcoava si vrei sa ajungi in Sibiu.
Cumperi bilet pana in Piatra(in cazul tau daca nu poate oferi bilete pentru destinatii extinse, unde trebuie sa schimbi trenul)daca ajungi in Piatra si ai sub 5 minute vorbesti cu controlorul celalat sa retina putin trenul ca sa iei bilet sau risti suprataxa