| TєηιѕιAℓвι a întrebat:

Vreau sa devin ambidextra si as vrea sa stiu cum. Mai am o intrebare. Am citit aici ca mi-ar putea afecta creierul daca as fi ambidextra. http://www.sciam.ro/caracteristica-de-a-fi-ambidextru-si -adhd/ Este adevarat?

P. S. Nu raspundeti in batjocura si as vrea raspunsuri la ambele intrebari. Multumesc! :)

Răspuns Câştigător
| Issabela26 a răspuns:

Pai poti sa devi ambidextra incercand sa faci cu ambele maini acelasi lucru(cel putin asta am inteles eu k inseamna recunosc ca nu stiam ce ins sa fii ambidextra ) deci poti incepe prin a incerca s scrii cu mana cu care de obicei nu scrii si alte chesti. si nu cred ca ar putea sa iti afecteze creierul...dar nu sunt doctorbig grin