| lockdown a întrebat:

vreau sa inchiriez o camera la un hotel.si ma costa 180lei pe noapte..intrebarea mea..cum e timpu asta? adica daca ajung dimineata la 11 si ma cazez la hotel..platesc pana cealalta zii la ora 11. 180lei? sau am voie doar noaptea sa stau in hotel? chiar nu inteleg

Si mailul primit

BUNA SEARA, O CAMERA DUBLA SUPERIOARA COSTA 180 PE NOAPTE CU MIC DEJUN
INCLUS.

4 răspunsuri:
| GicuGagicu a răspuns:

De obicei fiecare hotel are politica lui. Adica trebuie sa intrebi la receptie. De obicei te cazezi la 12 si pleci a 2-a zi la 12. Daca vrei sa stai toata ziua in camera e problema ta.

| lockdown explică (pentru GicuGagicu):

Doar intreb.as sta doar noaptea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de politica hotelului. De obicei check in ul incepe la ora 13-14 si check out ul este la 11-12 a doua zi. In timpul ala faci ce vrei in camera

| ovidiu68 a răspuns:

Gicugacicu are dreptate, iar pretul pe o noapte de cazare este acelasi fie ca stai 24 de ore in camera, fie ca doar te odihnesti peste noapte ( sa zicem intre orele 23-6).