| anonim_4396 a întrebat:

vreau si eu sa stiu,, Cum trebuie sa traiasca un crestin dupa voia lui Dumnezeu? Funda+vot.

2 răspunsuri:
| ZoOzOLe a răspuns:

1. sa respecte poruncile
2. sa se roage
3.sa si iubeaca aproapele
--1 e cea mai importanta
funda?

| Tzl a răspuns:

Sa respecte poruncile, pe parinti si sa nu fie stapanit de orgolii, egoism, rautate, etc. Dar nu poate nimeni sa traiasca exact dupa voia lui Dumnezeu pentru ca omul prin firea lui e ispitit si da frau liber ispitelor in viata sa. Daca citesti cartea cu canoane ( nu imi vine exact titlul ) sunt multe alte lucruri considerate pacate pe care noi le facem frecvent ( ex: sa iti vopsesti parul, sa te dai cu ruj, fond de ten, machiaje, sa iti faci unghiile, sa asculti muzica cu prostii, si multe altele )